Tek što je stigao: Daglas Luiz na izlaznim vratima Juventusa?

0

Daglas Luiz stigao je ljetos iz Aston Vile u Juventus za 51.5 miliona evra, a već bi mogao da bude najuren iz kluba.

U Aston Vili odigrao je sjajnu sezonu u Premijer ligi. U 35 nastupa postigao je devet golova i upisao pet asistencija. Očekivalo se da će u Juventusu nastaviti sa dobrim igrama, ali trenutno je daleko od svojih najboljih izdanja.

Luiz za tim Tiaga Mote dosad ima osam nastupa, ali nijedan od prvog minuta. Skupio je 222 minuta u Seriji A i Ligi šampiona, a u poslednje dvije utakmice skrivio je penal.

U utakmici sa Lajpcigom pri rezultatu 3:2 i pobjedi njegova greška nije skupo koštala Staru damu, ali zato je ona u nedelju značajno oštetila torinski tim.

Juventus je neočekivano odigrao 1:1 protiv Kaljarija u Torinu, a Luiz je u finišu utakmice nespretnim prekršajem skrivio jedanaesterac, iz kojeg je gost došao do boda.

„Tuttosport“ piše da Mota ne sumnja u tehničke kvalitete povremenog brazilskog reprezentativca.

Problem je u intenzitetu njegove igre jer Mota od svih igrača zahtjeva visok tempo i puno trčanja u oba pravca.

Luiz to zasad ne uspijeva da ispuni i zbog toga je u drugom planu. Juventus će mu dati vremena do zime, a nakon toga će se odlučivati o njegovom statusu.

Daglas Luiz prema Transfermarktu vredi 75 milijuna evra.