Teatar snova za Galatasaraj: Kralj prebrodio Napulj

0

Preokreti, čak 28 postignutih pogodaka, a nisu izostala ni iznenađenja – drugo kolo Lige šampiona u grupama A, B C i D bilo je spektakularno. Derbi je pripao Realu koji je u Napulju srušio Napoli (3:2), Bajern je u drugom poluvremenu režirao preokret u Kopenhagenu (2:1), Lans je šokirao Arsenal (2:1), Galatasaraj je uzeo mjeru Mančester junajtedu na „Teatru snova“ (3:2), Inter je u nastavku slomio Benfiku (1:0), a pamtiće se i čudesan preokret Brage u Berlinu (3:2).

Pod Vezuvom je najavljen spektakl i bio je to u pravom smislu te riječi. Napoli je poveo, ali Real je pokazao karakter, preokrenuo i stigao do druge pobjede. Junak je na kraju bio Urugvajac Federiko Valverde koji je poslao pravu „raketu” u 79. minutu, a lopta se od golmana Napolitanaca Mereta odbila u mrežu.

I u drugom susretu grupe C i istorijskom u Berlinu koji je u eliti odigrao Union, Braga je režirala preokret i to nakon što je imala dva gola minusa, ali je odnijela cijeli plijen u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Pobjede nakon preokreta ostvarili su i Bajern u Kopenhagenu i Galatasaraj u Mančesteru, pa su „crveni đavoli“ nakon dva kola na začelju grupe A. Eriku ten Hagu predstoje teški dani i velike kritike engleskih medija, a ne bi bilo iznenađenje ni ako dobije otkaz.

Iznenađenje je priredio Lans koji je dobio Arsenal, iako je takođe krenuo iz minusa, pa je francuski tim lider grupe B, pošto su PSV i Sevilja remizirali u Ajndhovenu (2:2).

U Grupi D, Real Sosijedad je u Salcburgu stigao do važnog trijumfa (2:0), a pobjedu je slavio i Inter koji je na „Đuzepe Meaci“ golom Markusa Tirama u 62. minutu matirao Benfiku.