Sutjeska napravila dva koraka ka Alkmaru

0

Fudbaleri Sutjeske napravili su veliki korak ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Nikšićani su na „DG areni“ savladali Santa Kolomu iz Andore rezultatom 2:0, čime su se približili dvomeču sa AZ Alkmarom u narednoj rundi.

Relativno rano vođstvo, zahvaljujući pogotku Đorđa Šaletića u 24. minutu, natjeralo je goste da zaigraju otvorenije, što je odgovaralo igračima Sutjeske. I jedna i druga ekipa stvarale su šanse, međutim, novog gola nije bilo do 73. minuta, kada je Vuk Striković rutinski reagovao nakon asistencije Marka Matanovića.

Vicešampion Crne Gore sljedećeg četvrtka putuje u Andoru na revanš. Ukoliko Sutjeska odbrani večerašnju pobjedu, čekaju je dvije utakmice sa holandskim AZ Alkmarom.