Studenti igrali samo 12 minuta

0

Košarkaši SC Derbija poraženi su na gostovanju Ciboni rezultatom 69:75 (17:12, 17:28, 19:22, 16:13) u 2. kolu ABA lige. Dobro su odigrali Podgoričani prvih 12 minuta, dok su u ostatku utakmice u KC “Dražen Petrović” samo na momente pokazali talenat koji posjeduju.

Studenti su prvi krenuli u bijeg, sa četiri poena Andrije Grbovića, tri Davida Mirkovića i rolom Filipa Anđušića vezali su 11 poena i preokrenuli na 17:10. Ipak, ispostavilo se da je naš predstavnik spreman na trku na 100 metara, a u Draženovom domu ga je čekao maraton.

Vukovi sa Tuškanca na startu druge četvrtine serijom 15:5 preokrenuli na 27:24 i prednosti nisu uspuštali do samog kraja.

Prišli su izabranici Petra Mijovića na samo poena zaostaka u prvom poluvremenu (26:27), da bi Toni Ročak i Entoni Barber sa po tri poena vratili domaćima plus sedam, dok su nakon poena Krešimira Radovčića i novog pojačanja, Taliba Zana, Zagrepčani imali maksimalnu prednost u prvom dijelu meča, od osam poena (40:32).

Dobrom rolom Zorana Nikolića na startu drugog poluvremena Studenti su prišli na minus jedan (44:45), imali su do 26. minuta samo jedan posjed zaostatka (52:49), ali je uslijedio novi pad, 10 vezanih poena ekipe američkog trenera Kristofera Tomasa za 62:49.

U poslednjoj četvrtini su Podgoričani dva puta prilazili na minisu pet, poslednji put na 43 sekundi preke kraja (71:66). Imalo je naš predstavnik napad da unese totalnu neizvjesnost u meč. Nažalost, Ivan Bogdanović je napravio faul u napadu tako da je šansa za drugu pobjedu, nakon trijumfa nad Spartakom u “Morači”, definitivno ugašena.

Nikolić sa 15 poena i Luka Bogavac sa 11 poena bili su jedina dva dvocifrena igrača u SC Derbiju. Domaće su do prve pobjede u sezoni predvodili Ročak i Barber sa po 17, te Peter Džok sa poenom manje.