Stuani u 101. minutu iz penala donio bod Đironi

0

Fudbaleri Đirone i Kadiza odigrali su 1:1 u devetom kolu Primere, a domaći su do boda došli u 11. minutu sudijske nadoknade.

Kadiz je u poslednja četiri meča neporažen – osvojio je šest bodova (trijumf i tri remija) i trenutno je na diobi 17. mjesta sa Espanjolom i Seviljom, dok je katalonski tim prekinuo seriju od tri poraza i ima osam bodova, koliko i Valjadolid i Hetafe.

Gosti su poveli golom Alehandra Fernandesa čim je počelo drugo poluvrijeme na asistenciju Alvara Negreda i sve do 101. minuta nije bilo promjene rezultata.

Sudija Bengoečea je nakon VAR provjere pokazao na bijelu tačku, a u poslednjim trenucima utakmice precizan sa 11 metara bio je 36-godišnji Kristijan Stuani.

Interesantno je da je Kadiz obje pobjede ove sezone ostvario na gostujućem terenu. Prethodno je minimalnim rezultatom bio bolji od Valjadolida.