Stokholm: Kecmanović pobijedio Norija

0

Srpski teniser Miomir Kecmanović pobijedio je Kamerona Norija sa 2-0 u setovima u prvom kolu turnira u Stokholmu.

Kecmanović je kao brzi voz protutnjao kroz prvo kolo, razbivši Norija sa 6:4, 6:4 posle samo sat i 18 minuta tenisa.

Posebnu dominaciju srpski igrač je pokazao na servisu, pošto protivniku nije dao nijednu brejk loptu u cijelom meču.

U prvom setu je čak u tri protivnikova gema imao priliku da mu oduzme servis, ali je jedan je bio dovoljan, dok je u drugom napravio brejk u prvom gemu i rutinski ga zadržao do kraja meča.

Zanimljivo je da je 25-godišnjem Srbinu ovo bila prva pobjeda protiv Norija, nekadašnjeg Top 10 igrača i polufinaliste Vimbldona, u karijeri. Britanac ga je pobijedio u prethodna tri duela uz samo jedan izgubljen set.

U drugom kolu Stokholma, turnira iz serije 250, Kecmanović će igrati protiv Nikolasa Đarija ili Elijasa Imera.