Stevanović: U svakom segmentu igre moramo da damo sve što možemo

0

Srpski vaterpolisti se nalaze u Kašivazakiju, staroj bazi u Japanu, u kojoj će se pripremati za Svjetsko prvenstvo u Fukuoki.

Partner će biti selekcija Crne Gore. Dvije reprezentacije su sa Španijom i Južnom Afrikom u grupi.

Prije žrijeba smo se dogovorili za zajednički rad i tako ostaje“ rekao je još poslije žrijeba selektor Srbije Uroš Stevanović.

Za Srbijom su dva turnira. Prvi u Istanbulu je odrađen bez problema jer rivali poput Velike Britanije, Slovačke i Turske nisu na visokom kvalitetu. Tri pobjede su donijle prvo mjesto i plasman na EP u Netanji.

Drugi turnir, Svjetski kup u Los Anđelesu nije prošao kako se planiralo. Tri dobre četvrtine protiv SAD su potpuno poništene u poslednjoj koja je izgubljena 4:0, a taj loš trend se nastavio tokom utakmice sa Rumunijom u kojoj je doživljen šokantan poraz 17:14. Osjećao se taj rezultat i u prve dvije četvrtine sa Njemačkom (5:4) da bi poslije toga Srbija zaigrala daleko bolje i slavila 15:8.

Pred utakmicu sa Njemačkom sam igračima rekao samo da se sjete Rumuna i osećaja poslije onakve igre i poraza sa ciljem da se to ne ponovi. Počeli smo sa Njemcima odlično. Propustili dosta prilika u prve dvije četvrtine a poslije toga smo počeli da pogađamo“, rekao je Stevanović.

Los Anđeles je pokazao velike oscilacije u igri Srbije.

Razmišljanja o turniru se veoma razlikuju zbog kvaliteta igara tokom takmičenja. Igrali smo sjajan vaterpolo protiv Amerike tri četvrtine ali smo izgubili fokus u posljednjem dijelu. To se nastavilo i protiv Rumunije pa smo izgubili dva meča koja nismo smjeli. Naučili smo da moramo da budemo koncentrisaniji, spremni da u svakoj utakmici, u svakom segmentu igre moramo da damo sve što možemo, sto posto u pristupu igri ako želimo da dobijeme mečeve na ovom nivou“.

Srbija je u Kašivazaki otišla sa 16 igrača, u Beograd se vratio Marko Radović.