Stefan Mugoša het-trikom srušio Rumune

1

Fudbaleri Crne Gore savladali su Rumuniju u Bukureštu 3:0 (1:0) u četvrtom kolu Lige nacija, na krilima tvorca het-trika Stefana Mugoše.

Domaći su na startu imali jalovu inicijativu, ali su „crveni“ bili konkretniji pred golom rivala.

Na isteku pola sata igre Marko Janković je centrirao iz kornera na prvu stativu, Aleksandar Šćekić glavom poslao loptu tik pored suprotne stative.

U 43. minutu je ponovo Janković zavrnuo iz kornera na peterac, a Mugoša zakucao loptu u mrežu. Magiju je izveo golman gostiju, Mijatović u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Prvo je iskusni čuvar mreže odbranio udarac Marina sa 12 metara, zatim je na odbitak naletio Stefanesku, glavom šutirao glavom, Mijatović, koji je bio na podu se uzdigao i odbranio i taj šut.

Veza Janković-Mugoša radila je i u 56. minutu. Vezni igrač je poslao dubinsku loptu, Mugoša je ponovo glavom zakucao u mrežu.

Odličnu partiju, Mugoša je het-trikom zaokružio u 61. minutu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Izabranici Miodraga Radulovića nako četiri kola drže drugo mjesto u grupi 3 sa sedam bodova. Prvoplasirana Bosna i Hercegovina, koja je večeras savladala Finsku (3:2) ima bod više. Finska je sakupila 4, a Rumunija 3 boda.

„Crveni“ će u septembru igrati sa „zmajeva“ u Sarajevu i Finaca pod Goricom.