Sjedinjene Američke Države i Crna Gora nisu samo prijatelji, već i saveznici, a digitalna transformacija i nove tehnologije pružiće velike prilike za napredak zemlje i kroz brojne programe stvaraće se dobre šanse da mladi ostaju u Crnoj Gori, navodi se u saopštenju Ministarstva javne uprave, digitalnog društva i medija.
Srzentić se u Vašingtonu sastala sa zamjenikom pomoćnika državnog sekretara Gabrijelom Eskobarom sa kojim je razgovarala o budućnosti Crne Gore i o tome kako je učiniti stabilnijom i prosperitetnijom na putu evroatlantskih integracija.
Ona je poručila da je još jednom čula jasnu podršku Crnoj Gori i njenoj vladi u svim reformskim procesima, posebno u naporima jačanja poslovnog ambijenta, medijskih sloboda i borbi protiv korupcije a prepoznato je, kako je dodala, da mladi i progresivni lideri daju novu snagu.
– Posebnu podršku SAD daju našim naporima u jačanju medijskih sloboda, pa sam sa Eskobarom razgovarala i o zaštiti novinara, kaznenoj politici, sve zastupljenijem govoru mržnje i mizoginiji, a zaključili smo da SAD mogu da budu partner u stvaranju politika i strategija koje će doprinijeti smanjenju svih oblika nasilja, sa posebnim akcentom na rodno zasnovanom nasilju – kazala je ministarka.
Sa druge strane, Eskobar je podržao inicijative koje je predstavila ministarka Srzentić, a koje imaju za cilj jačanje liderskih i digitalnih vještina, povećanje dostupnosti i transparentnosti servisa javne uprave, uvođenje novih digitalnih servisa i jačanje ICT sektora u Crnoj Gori kroz saradnju sa vodećim IT kompanijama u Americi i šire.
– Naglašavam važnost jačanja ekonomske saradnje Crne Gore i SAD, kao i zemalja regiona, posebno značaj zajedničkog rada radnih grupa u okviru Ekonomskog dijaloga, koji otvara prostor da se prošire angažovanja i teži novim ekonomskim, trgovinskim, investicionim i komercijalnim prilikama – rekao je Eskobar.

Jesmo li im dali dozvolu da u centralnoj zoni Podgorice,preko puta njihove ambasade grade kompleks hangara ili štala i to većeg broja,a na obali Morače kod Union bridža.Kakva sprdnja sa nama,nebitnom kolonijom.Gdje su arhitekte da eventualno dignu glas na formiranje ovog rugla.?
Ili i oni aminuju onu narodnu:Sila Boga ne moli.
E,jadi jadovi,nijesi Crna no crnja od galje,o junačka…(samo u pjesmi).
Jesmo li im dali dozvolu da u centralnoj zoni Podgorice,preko puta njihove ambasade grade kompleks hangara ili štala i to većeg broja,a na obali Morače kod Union bridža.Kakva sprdnja sa nama,nebitnom kolonijom.Gdje su arhitekte da eventualno dignu glas na formiranje ovog rugla.?
Ili i oni aminuju onu narodnu:Sila Boga ne moli.
E,jadi jadovi,nijesi Crna no crnja od galje,o junačka…(samo u pjesmi).
Saveznici ?.
Ahahahahaha !.
U strikanju, guslanju ili mozda da zaigrate kolo uz Uzicko ?.
E jadi, to je kao kad bi slon reko mravu : Ej, mi smo saveznici !.
Saveznici ?.
Ahahahahaha !.
U strikanju, guslanju ili mozda da zaigrate kolo uz Uzicko ?.
E jadi, to je kao kad bi slon reko mravu : Ej, mi smo saveznici !.