Šruder vodio Njemce do pobjede u uzbudljivom derbiju

0

Košarkaši Njemačke su u uzbudljivom derbiju E grupe savladali Australiju 85:82 u drugom kolu Svjetskog prvenstva.

„Panceri“ su imali dvocifrenu prednost (16:5) već u 5. minutu. Razgoropadio se tada Peti Mils koji je postigao prvih 13 poena „kengura” tokom prvih pet minuta i 36 sekundi (13:16). U pretposlednjem minutu prve dionice Oziji su prvi put poveli (23:22), dok su u drugoj četvtrini vodili samo do drugog minuta 28:27.

U trećoj četvrtini je na snazi bili rezultatska klackalica, Njemci su serijom 10:0 na startu poslendjeg perioda poveli 72:66, ali su Mils i Džoš Gidi prodorom na dva minuta do kraja vratio sve na početak (79:79).

Poslednjih 120 sekundi protekli su u obračunu Denisa Šrudera i Gidija. Sudije su na 23 sekunde do poslednjeg zvuka sirene, pri rezultatu 83:82 za Njemačku, napravile previd, svirale su aut, iako se na usporenom snimku vidjelo da Šruder nije gazio liniju. Ipak, odluka je ostala na snazi pošto je selektor  „pancera“ Gordon Herbert „potrošio“ čelendž. Na njegovu sreću, Mils se spetljao u sledećem napadu, njegovi košarkaši osvojili loptu i nakon tajm-auta stavili tačku na meč, tačnije Maudo Lo polaganjem u posledjoj sekundi.

Šruder je sa 30 poena bio prva figura meča. Pomoć na putu ka pobjedi imao je u Lou, koji je ubacio 20 poena.

Kod Australije Mils je stao na 21, a Gidi na 17 poena.