Srpski predstavnik odlično startovao u Evro kupu

0

Odlično je Šabac Eliksir startovao u Evro kupu. U prvom kolu, na svom bazenu, puleni Nemanje Lićanina su slavili protiv Honveda 12:8 (4:3, 1:2, 5:2,2:1). Bodovi, posle kvalitetne igre su najvažniji ali i razlika može da bude važna kod konačnog ishoda tako da trijumf od četiri gola razlike još više dobija na težini.

Strijelci za Šabac su bili: Stojanović četiri, Korać, Pljevančić i Barać po dva, Dragović i Krug po jedan, dok su golove za Mađare postigli: S. Hesels dva, Kiš, Sepfalvi, Kevi, Njiri, Vadovič i Benc  po jedan.

Madjari su bolje počeli. Vodili su 2:1 iskoristivši oba puta igrača više, U poslednjih 140 sekundi prve četvrtine viđena su tri gola Šapćana. Stojanović i Dragović su kreirali preokret. Posle izjednačenja Njirija, u finišu četvrtine Korać je probio „kućicu“ Honveda kada su pored golmana Some još dvojica igrača bili pored njega. Barać je donio prvi put plus dva iz kontranapada. Međutim Mađari nisu odustajali, uspjeli su da sa dva gola iz igre anluliraju prednost Šapčana.

Gosti su poveli početkom trećeg dijela ali su raspoloženi Barać i Stojanović ponovo napravili šabački preokret. Kruna dobre igre je bio gol Kruga sa igračem više za 8:6. Smanjio je Kiš. U narednom napadu ponovo su se Mađari branili „kućicom“ i ponovo je rješenje našao Korać za 9:7. Posle gola odličnog Stojanovića Šabac Eliksir je prvi put imao prednost od tri gola. Sa 10:7 Šapćani su ušli u poslednji dio.

Sredinom četvrte četvrtine Stojanović je još jednim golom riješio sve dileme oko pobjednika. Odbrana sa Gavrilovićem na čelu je bila nesavladiva do 13 sekundi pre kraja kada je Hesels postavio konačan rezultat.