Srpkinje obezbijedile opstanak

0

Najbolje kadetkinje Srbije su u susretu za plasman od 9. do 16. mesta na EP U16 u Miškolcu pobijedile tim Švedske – 62:41. Izabranice selektorke Vesne Džuver su dominirale svih 40 minuta i obezbijedile opstanak u A diviziji. U petak (20.30) nastavljaju borbu za plasman od 9. do 12. mesta, duelom sa selekcijom Izraela.

Susret je otvoren poenima Demirovićeve za 4:0, pa su Šveđanke ubrzo izjednačile rezultat, ali uslijedili su poeni Petkovićeve i Jovanov za 11:4. Posle dvije trojke Pavlovićeve i jednog pogođenog slobodnog bacanja Zlokolice Srbija je otišla na do tada najveće vođstvo od 14 poena (22:8, 9. minut).

Srpkinje su dodale gas u drugom periodu, a pogodak četrnaestogodišnje dvometrašice Nađe Maksimović donio je plus 18 srpskom timu. Na veliki odmor se otišlo kod 41:18 za Srbiju i naslućivao se ishod meča. Selektorka Džuver je već u prvom poluvremenu razigrala cio tim, igrala i sa visokom i niskom postavom, a razlika u talentu i kvalitetu u korist Srbije bila je očigledna.

Drugih 20 minuta utakmice bili su puka formalnost, najbolje srpske kadetkinje su u trećoj dionici stigle i do plus 26 i do kraja utakmice ostale na visini zadatka.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!