Srpkinje maksimalnim rezultatom savladale i Tursku, protiv istog rivala i u četvrtfinalu!

0

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije nastavlja maksimalan učinak u pohodu na odbranu titule svjetskog prvaka – izabranice Danijelea Santarelija pobijedile su u Lođu za 78 minuta sa 3:0 (25:20, 25:21, 25:23) selekciju Turske. Bila je to deveta pobeda na SP za „plave” iz isto toliko mečeva, osma zabilježena maksimalnim rezultatom.

Srbija je poslije ovog trijumfa suverena na čelu F grupe i sada pažljivo gleda rasplet u toj grupi kako bi saznala ko će joj biti protivnik.

U četvrtfinalu neće biti ukrštanja dvije različite grupe, već će se za polufinale boriti prvoplasirani i četvrtoplasirani iz grupe, odnosno timovi koji su osvojili drugu i treću poziciju (F1 – F4 i F2 – F3). U polufinalu će se potom susresti pobjednici iz tih duela.

To praktično znači da će Srbija u utorak u četvrtfinalu najvjerovatnije igrati ponovo protiv Turske jer je prilično izgledno da će Poljska na domaćem terenu u meču koji počinje u 20 časova savladati Njemačku. To će Poljakinjama donijeti treću poziciju, a Turska će na taj način biti na čevrtom mestu F grupe, što će joj doneti Srbiju za rivala u četvrtini finala.