Srebrna liga: Odbojkašice Crne Gore savladale Island

0

Ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Islanda rezultatom 3:1 (25:14, 27:25, 20:25, 25:18), u sklopu drugog turnira CEV Srebrne lige u Portugalu i tako nastavila pobjednički niz.

Crnogorske odbojkašice dobro su otvorile utakmicu i ubjedljivo osvojile prvi set rezultatom 25:14, predvođene Simonom Petranović i Nevenom Vukčević koje su osvojile po pet poena u prvom dijelu igre.

Uslijedila je reakcija selekcije Islanda u drugom setu, u kojem je igra bila izjednačena. Crna Gora je odbranila dvije set lopte pri rezultatu 24:23, kao i 25:24 u korist Islanda. Ipak su “crvene” uspjele da izjednače (25:25), osvoje dva poena zaredom koja su im donijela vođstvo 2:0 u setovima.

Treći dio igre pripao je Islandu nakon što je naš tim loše otvorio taj set (25:20). Sličan epilog bio je i na početku četvrtog seta, gošće su ovaj, kao i treći set, otvorile serijom 4:0 i vodile do rezultata 10:10, kada su odbojkašice Milorada Krunića preuzele set u svoje ruke i završile ga sa +7 (25:18) i konačnih 3:1.

Treći trijumf Crna Gora je ostvarila na krilima Danijele Džaković i Nevene Vukčević koje su osvojile po 17 poena, Simone Petranović sa 14 i Saške Đurović sa 13 osvojenih poena.

Večeras u 22 sata Crna Gora će igrati protiv domaćina selekcije Portugala.

Crna Gora – Island 3:1 (25:14, 27:25, 20:25, 25:18)

Portugal – Santo Tirso. Gledalaca:100. Sudije: Raquel Portela (Portugal) i Jacom Sebastien (Francuska).

Crna Gora: Đurović 13, Cenović (libero), Šušić 5, Jovović, Madžgalj (libero), Džaković 17, Petranović 14, Božović, Vukčević 17, L. Rakočević 1, Popović, Đukić, T. Rakočević, Dragović 4.

Island: E. Einarsdotir 10, M. Einarsdotir 7, Stefansdotir, Einarsdotir, Arnarsdotir 2, V. Einarsdotir 4, Stefansdotir 7, Heimisdotir, Gudmundsdotir 20, Blondal 3, Gretarsdotir, Porarinsdotir, Rangdarsdotir, Guđmundsdotir.