Srbija počela dobro, a zatim potopljena od Grčke

0

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Grčke rezultatom 12:10, u razigravanje od petog do osmog mesta na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.

Srbija je dobro počela utakmicu, dobili prvu četvrtinu sa 5:3, uz pet različitih strelaca.

Međutim, izabranici selektora Uroša Stevanovića nisu postizaliu golove iz pozicione igre, a to se vidjelo krajem prvog poluvremena, u kome je Srbija doživjela ozbiljan pad i dozvolila Grčkoj da se vrat iz minusa od dva gola i na odmor odu u egalu.

Ta igra sa kraja prvog poluvremena kao da se preslikala na nastavak susreta, gdje je Srbija postigla svega dva gola.

Ređali su se problemi u odbrani i u napadu, Grci su pravili razilku, te na kraju slavili 12:10.

Srbiju u utorak očekijue duel za sedmo mjesto protiv poraženog iz duela Crne Gore i Rumunije.

SRBIJA – GRČKA 10:12 (5:3, 2:4, 1:1, 2:4)

Bazen: Mladost u Zagrebu. Sudije: Tamaš Kovač, Žulijen Burž

SRBIJA: Filipović (10 odbrana), Mandić 3, S. Rašović 1, Ranđelović 1, Lazić 2, Radulović 2, Drašović, N. Jakšić, Milojević, Ubović, Lukić 1, V. Rašović, Mitrović.

GRČKA: Zerdevas (14 odbrana), Genidunijas 3, Skumpakis, Juvecis 1, Funtulis 3, Papanastasiju, Dervisis, Argiropulos, Alafragis 1, Kakaris 2, Nikolaidis 1, Vlahopulos 1, Corcatos.