Srbija igra atomski rukomet: Herojski remi protiv Trikolora!

0

Neka nova, bolja, fantastična Srbija!

Kada dobijemo pravog selektora, stranca, Tonija Đeronu, kada se postavi sistem, Orlovi igraju kao u transu. U utorak je napravljena senzacija pobedom u Zrenjaninu protiv Francuske (27:24), a naši rukometaši bili su na pragu novog čuda, trijumfa u Kreteju protiv najtrofejnije selekcije u istoriji u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine. Ipak, popustili su naši rukometaši u finišu.

Na kraju herojski remi – 26:26 Srbije. Odbranio je golman Vladimir Cupara šut Timotija N’Gesana u poslednjim trneucima kada smo imali igrača manje na terenu. Francuska nijednom nije povela u nastavku, pa bi bilo nezasluženo da smo se vratili bez makar boda.

Mogla je Srbija do i do drugog boda, ali na kraju morali smo da se sačuvamo i ovaj jedan. Lazar Kukić, srednji bek Srbije moga je da bude tragičar.

Na +1 , manje od dva minuta pre kraja, napravio je glupost, isključenje, zadržao je loptu kada smo je već Izgubili. Kentin Mae je izjednačio na minut do kraja.

Imali su Orlovi napad za pobedu, ali smušeno su odigrali, izgubili loptu. Domaćin je imao 18 sekundi, ali junak meča Cupara nije dao da Trikolori pobedom naprave uvertiru pred Svetsko prvenstvo u Egiptu.