Spektakl u Rijadu pripao Alkarasu

0

Bio je to samo revijalni meč, ali i po njemu može da se zaključi da novi spektakularni dueli u režiji Novaka Đokovića i Karlosa Alkarasa čekaju svijet tenisa u 2024. godini.

Kako je samo prštalo u dobrom dijelu meča, lopte su letjele kao strijele sa obje strane terena i samo osmijesi i manjak tenzije kod promašenih udaraca su govorili da je riječ o revijalnom duelu dvojice najboljih na svijetu u Rijadu. Ipak, Alkaras je bio nekako fokusiraniji, kao da mu je pobjeda više značila, dok je Đoković posle osvojenog prvog seta počeo malo i da zabavlja publiku. Na kraju, trijumf se piše drugom teniseru svijeta, ali ga neće biti u zvaničnoj evidenciji međusobnih susreta, jer ona broji samo takmičarske okršaje – 4:6, 6:4, 6:4.

Mnogo osmijeha tokom meča, malo čavrljanja na mreži usred seta, malo nekih neobičnih pokušaja da se odgira poen sa Novakove strane… To je govorilo da ulog nije veliki. A, opet, nekako je izgledalo da je Alkarasu baš stalo da upiše pobjedu, nije se opuštao na terenu ni na sekund, želio je da doda sebi trijumfom nad najboljim na svijetu makar još jedan procenat dodatnog samopouzdanja pred start nove sezone za koji dan, pred prvi grend slem u Melburnu, koji je na programu za dvadesetak dana.

Meč je počeo Alkarasovim brejkom, te vođstvom od 2:0, ali je Đoković ekspresno uspio da vrati istom mjerom i jednim fantastičnim riternom da poentira za 2:2. Ključni trenuci prvog seta desili su se u sedmom gemu, kada je Karlos na Novakov servis imao 0:40. Međutim, srpski as je uspio da odbrani taj svoj gem, a kasnije da novim brejkom osvoji prvi set – 6:4.

U drugi set je Novak ušao malo opuštenije, igrao je više da zabavi publiku, pokušavao da izvede neke atraktivne poene, dok je fokusiraniji Alkaras takođe brzim brejkom poveo 2:0. Ovog puta Đoković nije uspio da se vrati, kasnio je taj jedan brejk tokom cijelog seta, pa je na kraju Španac dobio drugi deo meča sa 6:4.

Tek u trećem setu je Đoković uspio da prvi put dobije svoj prvi servis gem, ali je Alkaras do brejka došao u narednom za 2:1. I kada se činilo da je Španac dovoljno našpanovan da i ovaj set odvede do kraja, samim tim do pobjede, Novak je prebacio u brzinu više i brejkom za 3:3 se potpuno vratio u meč.

Prelomni trenutak meča dogodio se na 4:4, kod 30:30, kada je Đoković skraćenu forhend dijagonalu poslao u aut, a u narednom poenu je poslao loptu u mrežu. Alkaras je došao do novog brejka, koji je potom potvrdio i upisao pobjedu.