Španci olimpijski prvaci u fudbalu

0

Fudbalska selekcija Španije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Španci su u finalnom okršaju savladali Francusku nakon produžetaka – 5:3 – 3:3.  Dvije velesile priredile su ljubiteljima najvažnije sporedne stvari festival golova na  ,,Parku prinčeva”.

Poveli su Trikolori već u 11. minutu utakmice pogotkom Enca Mila. U nastavku prvog poluvremena uslijedila je rapsodija  Crvene furije”, koja je sa tri gola u razmaku od 18. do 28. minuta, činilo se dotukla rivala.

Na 1:1 izjednačio je Fermin Lopez, da bi potpuni preokret režirao isti igrač sedam minuta kasnije. Na 3:1 povisio je Aleks Baena.

Djelovalo je u drugom poluvremenu da će aktuelni evropski šampioni bez problema privesti duel kraju. Ipak, domaćini su odbili da se predaju, pa je Magnes Aklijuš u 79. minutu smanjio zaostatak na 2:3.

Da pobjednik bude odlučen u produžecima pobrinuo se Žan Filip Mateta, koji je bio precizan sa bijele tačke u trećem minutu sudijske nadoknade.

Da spektakl bude potpun, u dodatnih 30 minuta pobrinuo se španski reprezentativac Serhio Kameljo. Napadač Rajo Valjekana pogodio je za vođstvo 4:3, da bi u finišu drugim golom postavio konačnih 5:3 i ovjerio olimpijsko zlato.

Bronzanim odličijem okitili su se Marokanci, pošto su u susretu za treću poziciju nadigrali Egipat 6:0.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!