Šokantan poraz SC Derbija

0

Košarkaši SC Derbija poraženi su nakon drame od Splita u „Morači“ 92:91, u utakmici 14. kola ABA lige. „Studentima“, koji su imali i 19 poena viška, presudio je Perković u posljednjim sekundama meča…

Tim Dejana Jakare sada ima polovičan učinak, dok je hrvatski tim upisao peti trijumf u regionalnom takmičenju.

„Studenti“ su većim dijelom meča kontrolisali dešavanja na parketu.

Na poluvremenu su imali plus devet, da bi na početku posljednje četvrtine imali i 19 poena prednosti.

Ipak, u četvrtom periodu uslijedio je neshvatljiv pad u igri našeg tima, što je Split kaznio i serijom 30:10 uhvatio priključak.

Uslijedila je dramatična zaršnica, gdje je Runjić sa dvije trojke održao goste u igri.

Potom je Fandeburk bio polovičan sa penala za vođstvo gostiju 90:89, ali je i pored svega SC Derbi je imao pobjedu u rukama, nakon što je Dokins sa linije slobodnih bacanja donio prednost 91:90, na 0,4 sekunde do kraja.

Ipak, posljednju riječ je imao Perković koji je bio brži od sirene…

Kod SC Derbija je najefikasniji bio Drežnjak sa 19 koševa. Poen manje dodao je Obri Doukins, a 16 koševa je postigao Borna Kapusta.

U pobjedničkom sastavu istakao se Luis Saliven sa 28 poena. Šenon Šorter imao je dabl-dabl sa 21 poenom i 10 skokova.