Izbor predstavnice Crne Gore na Eurosongu 2022. godine Vladane Vučelić po objavljivanju je izazvao lavinu reakcija i komentara, a sve zbog toga jer je pjevačica navodno od nedavno zaposlena na Radio i televiziji Crne Gore, ali i da je u prijateljskim odnosima sa poslanikom URE Milošem Konatarom, o čemu svjedoče i slike na Facebook-u gdje se vidi pomenuta pjevačica, kao i poslanik URE.
Na društvenim mrežama su počele da kruže i objave u kojima se navodi da je cijeli izbor praktično dogovoren, što baca dodatnu sumnju na ovaj izbor.
O svemu ovome zvanično će biti upoznata i EBU koja je i organizator Eurosonga, a već pojedine države koje su najuticajnije su obaviještene o ovom, navodnom, skandalu.
Vladana Vucinic (pjevacica, valjda), Milos Konatar (URA), Boris Raonic(rtcg), potpisali su Memorandum o saradnji i ucescu na Eurosongu 2022.godine.
Ko ce koga, no svoj svoga…
Pa cak i na eurosongu!!
Jos malo pa ce reprezentacije sastavljati oo istom modelu… pic.twitter.com/Zl84mvCFQL— NeosvojivaTvrdjava 🇲🇪 (@Ramon2121212121) January 2, 2022
Takođe, Vladana Vučelić odavno nije eksponirana u javnosti kao pjevačica, niti je u skorije vrijeme izdala album, kao ni pjesme. Učestvovala je na festivalama, Budva 2003., Montevizija 2005/06 i Sunčane Skale 2006. godine. Jedini i to online album je objavila 2010. godine.
Eurovizija u CG:
Ko je predstavnica Crne Gore na Eurosongu, Vladana Vucinic?
Da li su presudile politicke veze ili talenat?
Sto se tice talenta, ucestvovala je na festivalama, Budva 2003, Montevizija 2005/06 i Suncane Skale 2006. god.
Jedini i to online album je objavila 2010. pic.twitter.com/YCJLFcHs34— Plemenik (@plemenikcg) January 2, 2022

To je trošenje novca, bez veze ali ima se može se!
To je trošenje novca, bez veze ali ima se može se!
SRAMOTA.OVO TREBA SVE RASTJERAT.
SRAMOTA.OVO TREBA SVE RASTJERAT.
Ovo je za specijalnog tuzioca. Konatar je stoka sitnog zuba sto se vidi i na slici.
Ovo je za specijalnog tuzioca. Konatar je stoka sitnog zuba sto se vidi i na slici.
Svi će da padnu kad kaže da je iz ure. Kao pjevačica može da prođe uz nekog dobrog muzičara,ali na prvi glas Ulcinja . Da li oni znaju kako je to bilo i proteklih godina ? Napravite jednom u životu nešto dobro. Naravno želim joj uspjeh,ali mi je Srbija bliža. Zašto baš moraju na ovakvu priredbu ići amateri ? Ova nije ni to… Uvjek se sprdate sa svojom rođenom zemljom.
Svi će da padnu kad kaže da je iz ure. Kao pjevačica može da prođe uz nekog dobrog muzičara,ali na prvi glas Ulcinja . Da li oni znaju kako je to bilo i proteklih godina ? Napravite jednom u životu nešto dobro. Naravno želim joj uspjeh,ali mi je Srbija bliža. Zašto baš moraju na ovakvu priredbu ići amateri ? Ova nije ni to… Uvjek se sprdate sa svojom rođenom zemljom.