Ministarstvo zdravlja sa posebnim ponosom ističe da su naši službenici, zajedno sa kolegama iz Kliničkog centra Crne Gore, Doma zdravlja Podgorica i Opšte bolnice Bar, dobitnici priznanja koja je Ministarstvo javne uprave dodijelilo povodom obilježavanja Međunarodnog dana javne uprave.

Ova priznanja predstavljaju potvrdu da se najbolji rezultati postižu zajedničkim radom, razmjenom znanja i snažnom saradnjom institucija zdravstvenog sistema u unapređenju javne uprave i kvaliteta zdravstvene zaštite.

U kategoriji „Modernizacija i digitalna transformacija javne uprave“, Ministarstvu zdravlja pripale su dvije timske nagrade za projekte e-Dijagnostika i Teleoftalmologija, koji predstavljaju primjer uspješne primjene savremenih digitalnih rješenja u zdravstvenom sistemu Crne Gore i potvrđuju da inovacije, međuinstitucionalna saradnja i stručnost zaposlenih doprinose unapređenju kvaliteta i dostupnosti zdravstvene zaštite.

Nagrađeni tim za projekat ,,Teleoftalmologija” čine Tomislav Šimun iz Doma zdravlja Podgorica, Marijan Marijanović i Danilo Drobnjak iz Ministarstva zdravlja, kao i dr Jelena Radović iz Kliničkog centra Crne Gore.

Za projekat ,,e-Dijagnostika” nagrađeni su Marijan Marijanović iz Ministarstva zdravlja, dr Dijana Račeta, dr Marija Abramović, dr Tamara Tapušković i Armin Muhović iz Kliničkog centra Crne Gore, Veljko Glavičić iz Opšte bolnice Bar i Rade Milović iz Doma zdravlja Podgorica.

Posebno priznanje u kategoriji „Doprinos procesu pristupanja Evropskoj uniji“ dodijeljeno je Slavojki Šuković, načelnici Direkcije za normativne poslove u Ministarstvu zdravlja, kao priznanje za njen dugogodišnji profesionalni doprinos unapređenju normativnog okvira i procesu usklađivanja zdravstvenog sistema sa pravnom tekovinom Evropske unije.

Ministarstvo zdravlja iskreno čestita svim nagrađenim koleginicama i kolegama, ističući da su ova priznanja rezultat njihovog znanja, odgovornosti, profesionalizma i posvećenosti javnom interesu. Istovremeno, ona predstavljaju potvrdu da Ministarstvo zdravlja kontinuirano razvija stručne kapacitete i podstiče inovativna rješenja koja doprinose efikasnijoj, dostupnijoj i savremenijoj javnoj upravi.

U vremenu kada digitalna transformacija i evropske integracije predstavljaju ključne razvojne prioritete Crne Gore, ovakva priznanja imaju poseban značaj jer potvrđuju da stručni i predani ljudi predstavljaju najvažniji resurs svake institucije.

Cilj Ministarstva zdravlja jeste stvaranje ambijenta u kojem će znanje, odgovornost i inovativnost biti prepoznati, podržani i dodatno podstaknuti, na dobrobit zdravstvenog sistema i svih građana Crne Gore.

Tagovi