Piše: Slobodan Radović
Mislim da su se stvorili svi uslovi da se Skupštini Crne Gore predloži na usvajanje sljedećih nekoliko deklaracija:
1) Deklaracija o genocidu nad Srbima za vrijeme Osmanskog carstva;
2) Deklaracija o genocidu nad Srbima za vrijeme Prvog svjetskog rata;
3) Deklaracija o genocidu nad Srbima za vrijeme Drugog svjetskog rata;
4) Deklaracija o genocidu nad Srbima tokom ratova ’90-ih;
i, naravno, zarad potpunog njegovanja demokratičnosti i ljudskopravaških poriva ovdašnjih političkih, medijskih i nevladinih centara moći:
5) Deklaracija o genocidu nad Jermenima;
6) Deklaracija o genocidu nad domorodačkim stanovništvom Latinske i Sjeverne Amerike.
Vjerujem da bismo, isključivo na taj način, pošteno i metodološki ispravno otvorili istorijsku raspravu o pitanju genocida, pa makar je nikad i ne zatvorili.
Izvor: Fejsbuk
