Skot X faktor, Živanović najefikasniji: Podgorica serijom 21:1 do pobjede

0

Košarkaši Podgorice Bemax savladali su sinoć Pelister 90:79 u ,,Bemaks areni” u okviru 2.kola NLB ABA 2 lige.

Tim iz Sjeverne Makedonije vodio je 35 minuta, na osam i po minuta prije kraja imao prednost 75:68, ali Podgorica nije željela da se preda.

Baš u tom momentu trener Boško Radović uveo je u igru Džošuu Skot, iako nedovoljno oporavljenog nakon zdravstvenih problema i baš Amerikanac bio je ,,x” faktor domaćih. Prvo je asistirao Adetokunbu, koji je pogodio uz faul za 71:75, a zatim je ukrao loptu i asistirao Đurišiću, da bi na 5.49 prije kraja upravo on pogodio za egal – 75:75.

Bilo je jasno da je Skot ,,probudio” Podgoricu, koja u prve tri četvrtine imala dosta problema u odbrani, primala dosta lakih poena, ali kada je bilo najpotrebnije domaćin je pokazao pravu reakciju.

Dugo se igralo bez koša, a onda je u 37. minutu Skot pogodio za preokret (77:75), da bi zatim nakon ukradene lopte postigao šesti vezani poen za 81:75 na dva i po minuta prije kraja.

U posljednjih osam minuta Pelister je bio bez koša iz igre (postigao je samo Evdards jedno bacanje), a nevjerovatnu seriju 21:1 zaključio je Skot za 89:76 na 42 sekunde prije isteka vremena…

U timu Podgorice Bemax Balša Živanović postigao je 24 poena, uz 4 asistencije, Smit je ubacio 18, a imao je i 12 skokova, Adetokunbo 13, dok je dvocifren bio još Đurišić sa 11, uz 5 uhvaćenih lopti. Skot je na kraju uspio da preokrene meč, a utakmicu je završio sa 9 poena, te po 4 ukradene lopte i asistencije, dok je 9 upisao i Žižić, a Brnović 6.