Sjeverna Makedonija se revanširala

0

Omladinska futsal reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom prijateljskom duelu sa Sjevernom Makedonijom.

Nakon jučerašnjeg trijumfa naše selekcije (6:2), rival se večeras revanširao rezultatom 2:1.

Ponovo su gosti poveli, ovog puta u prvom minutu, da bi se Crna Gora vratila u egal pogotkom Vasilija Jelića u 12. minutu. Ipak, u nastavku je Sjeverna Makedonija postigla gol preko Antonija Gjorgijevskog i upisala trijumf.

Borbena utakmica, gdje su gosti bili za nijansu bolji. Ponovo smo otvorlli utakmicu kako ne treba i već nakon 30 sekundi imali smo gol zaostatka. I pored poraza, nemam što da zmajerim momcima na želji i zalaganju, ali ćemo imati dosta posla kako bismo uigrali ekipu za glavnu rundu kvalifikacija u martu naredne godine. Biće to prvi put kada u pitanju U19 selekcija da ćemo preskočiti preliminarnu rundu, rekao je selektor Sveto Ljesar.

CRNA GORA – SJEVERNA MAKEDONIJA 1:2 (1:1)

Dvorana Župa, Tivat. Sudije: Dražen Vukčević, Vladimir Šebek, Miloš Đukanović (Crna Gora). Strijelci: 0:1 – Ivica Angleski 1′, 1:1 – Vasilije Jelić 12′, 1:2 – Antoni Gjorgijevski 27

CRNA GORA: Asmir Đečbitrić, Ognjen Vuković, Vasilije Jelić, Besart Lezaga, Enis Barjaktarović. Igrali su još: Luka Marković, Mladen Krunić, Mladen Vuković, Stefan Vujisić, Boško Mandić, Zarija Višnjić, Vuk Ćetković, Dejton Osmani, Rajko Međedović. Selektor: Sveto Ljesar.

SJEVERNA MAKEDONIJA: Alek Toševski, Ivica Angleski, Matej Mitrovski, Petar Lozanovski, Kristijan Gavrovski. Igrali su još: Dragan Cvetkovski, Antoni Gjorgijevski, Damjan Milenkovski, Nikola Stoimirovski, David Tonevski, Mario Janev, Stefan Apostolovski, Ilija Jankulovski, David Tošev, Luka Naumov, Ivan Naumov. Selektor: Dragi Kanatlarovski.