Siti u 98. minutu izbjegao poraz od Arsenala

0

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala odigrali su 2:2 na „Itihadu“ u derbiju 5. kola engleske Premijer lige.

Siti je bio pred porazom na domaćem terenu, ali je u 98. minutu Džon Stouns postigao gol za bod „građana“.

Inače, aktuelni šampion je poveo već u 9. minutu, kada je Erling Haland rutinski savladao Davida Raju.

Arsenal je izjednačio na „kvarno“ poslije 22. minuta igre.

Fudbaleri Sitija se nisu postavili prilikom izvođenja lopte nakon faula, a Rikardo Kalafjori je postigao prelijep gol za 1:1.

Potpuni preokret „tobdžijama“ donio je Gabrijel Magaljaeš, koji je u sudijskoj nadoknadi poluvremena, poslije kornera, zakucao loptu u mrežu Edersona.

Nedugo potom, takođe u dodatku prvog dijela susreta, Leandro Trosar je dobio drugi žuti karton zbog zadržavanja igre.

Siti je u nastavku napadao, ali nije mogao da probije blok tima Mikela Artete sve do 98. minuta, kada je Stouns srušio san Arsenala da će odnijeti trijumf sa „Itihada“.