Siti je ponovo šampion Engleske: Foden pokrenuo „građane“, Rodri stavio tačku na četvrtu vezanu titulu

0

Mančester siti je novi-stari šampion Engleske.

Tim Pepa Gvardiole vezao je četvrtu titulu prvaka Premijer lige, pošto je u posljednjem kolu pred domaćim navijačima pobijedio Vest Hem 3:1.

To je, ujedno, 10. naslov najboljeg engleskog tima za „građane“.

S druge strane, njihov jedini rival uoči završnih 90 minut, ekipa Arsenala, uspjela je da savlada Everton 2:1, no to je bilo uzalud.

Siti su danas do trijumfa, a samim tim i titule, predvodili Fil Foden i Rodri.

Foden je poslije samo dva minuta igre načeo Vest Hem, da bi u 18. duplirao vođstvo „građana“.

Mohamed Kudus je u 43. minutu smanjio zaostatak „čekićara“ na 2:1, ali je Rodri golom u 59, ispostavilo se, riješio pitanje šampiona.

Arsenal je, pak, gubio od Evertona na „Emirejtsu“, jer je Idrisa Gej postigao pogodak u 40. minutu.

Međutim, samo tri minuta kasnije, „tobdžije“ su izjednačile preko Takehira Tomijasua, a 89. Pirovu pobjedu obezbijedio je Kai Haverc.