Siner odigrao meč karijere i savladao Đokovića

0

Novak Đoković nije uspio je da savlada u drugom kolu Završnog masters turnira domaćeg tenisera Janika Sinera, Italijan je slavio sa 5:7, 7:6 (5) i 6:7 (2).

U meču, koji je trajao više od tri sata, italijanski teniser je nošen podrškom sa tribina uspio po prvi put u karijeri da savlada najboljeg na svijetu.

Od samog starta su serviseri bili izvanredni, do te mjere, da smo tek poslije 16 uzastopnih, dobili neki poen koji je osvojio igrač koji riternira.

Potom su u dva uzastopna gema obojica imala po brejk loptu, ali su ih spasavali – servisima.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, u kojoj je obično Novak taj koji „lomi“ rivala, ali je ovog puta on poklekao.

I to na krajnje čudan način.

Pri rezultatu 5:5 je imao 40:0, a onda izgubio devet uzastopnih poena. Što će reći – brejk, pa set za Sinera i vođstvo poslije 57 minuta igre.

Neizvjesno je bilo i u drugom setu koji je riješen u taj brejku, Đoković je od 3:4, uspio da dođe do dvije vezane set-lopte i da drugu realizuje za izjednačenje u setovima.

Treći set počeo je na isti način, odličnim servisima, ali je Đoković ponovo predao svoj servis. Ovog puta u šestom gemu.

Samo da bi ga već u narednom, sedmom, vratio i pokazao karakter. Bilo je tu svađe sa sudijom, komunikacije sa publikom u njegovom stilu… I drama je morala svoje epilog da dobije u novom taj-brejk.

Međutim, ovog puta Novak je ostao bez snage. Siner je poveo veoma brzo sa 5:0, dvorana je eruptirala, a Đoković, ipak, morao da pruži ruku rivalu na mreži.