Sedmostruki prvak Evrope ispao u drugu ligu regionalnog takmičenja

0

U subotu i nedjelju su odigrani završni susreti grupe Premijer lige za plasman od devetog do 12. mjesta. U subotu je Mladost pobijedila Partizan 11:7. Očekivalo se da će Šabac savladati Mornar u Splitu čime bi sve bilo jasno, odnosno Partizan bi se plasirao u baraž dok bi Mornar ispao u A1 ligu.

Međutim Mornar je izvukao remi, tačnije bod porazom na peterce 18:17. Na taj način stekao je šansu, da pred svojim navijačima, pobjedom protiv Partizana osvoji baraž poziciju, a crno-bijele pošalje u A1 ligu. I to se dogodilo. Mornar će igrati protiv Valis Vege.

U burnom, nervoznom meču Mornar je pobijedio 12:11 (2:2, 4:2, 4:4, 2:3). Domaćin je u drugom dijelu imao i tri gola razlike. Partizan je pokušavao da se vrati ali je razlika uvijek bila dva do tri gola u korist domaćina.

Sredinom poslednje četvrtine Jauković je smanjio na 11:10. U narednom napadu je Buzdovačić vratio dva gola viška da bi 69 sekundi prije kraja ponovo Jauković nagovijestio dramu. Imao je Partizan i poslednji napad ali bez rezultata.

Beogradjani su bili ljuti na sudije.

Mornar je imao 15 puta igrača više i četiri peterca pride, dok su crno-bijeli 12 puta bili u brojčanoj prednosti. Velika razlika u suđenju, po zapisniku Severa i Abramovića, viđena je već u prvoj četvrtini kada je Mornar uz jedan peterac imao pet puta igrača više. U drugoj tri puta igrača više i jedan peterac, u trećoj pet igrača viša i dva peterca i u poslednjoj tri puta igrača više.

Sa druge strane Partizan je po četvrtinama imao igrača više 3,1,5,2. U jednom trenutku 2,36 do kraja susreta utakmica je bila na kratko prekinuta. Mladost je pobijedila Šabac 11:7. Mladost je deveta, Šabac deseti, Mornar je 11. a Partizan 12. u konačnom plasmanu.