Salah upisao 100. nastup za Egipat

0

Mohamed Salah je postao 11. igrač Egipta sa 100 ili više utakmica u dresu nacionalnog tima, a jubilej je krunisao golom i ubjedljivom pobjedom njegove reprezentacije protiv Bocvane.

Salah je odigrao 100. meč za Egipat, a postigao je ukupno 56 golova u reprezentativnom dresu. Veliki jubilej uobličio je i ubjedljivom pobjedom u kvalifikacijama za Afrički kup Nacija pobjedom od 4:0.

Trezege je otvorio mrežu domaćina u petom minutu, a u 29. je drugim pogotkom gotovo riješio pitanje pobjednika.

Salah je u 56. minutu postigao još jedan gol, da bi tačku na utakmicu stavio Fati u 94. minutu.

Egipat je na maksimalnom učinku od dvije pobjede iz dva meča.