Sadik i Asano presudilu Radniku

0

Jedno poluvreme za zaborav – jedno za kalup. Drugi meč zaredom završio je Partizan pobedom bez primljenog gola, četvrti put uzastopno otkako ga vodi Savo Milošević razoružao Radnik, iz barama pokrivenog surduličkog stadiona doneo tri boda, a na jednom od najudaljenijih gostovanja od Beograda nagovestio da je raskrstio sa krizom u početnom delu šampionata – 2:0.

Parni valjak su iz letargije uočljive tokom početnih 45 minuta pokrenuli rezervisti. Iako je dotad ličio na šklopociju iz Kruševca i Novog Pazara, ulasci Đorđa Ivanovića i Denisa Stojkovića u kratkom intervalu su se isplatili stručnom štabu crno-belih. Bivši kapiten subotičkog Spartaka povukao je kontru četiri na tri, novajlija iz Italije iskoristio višak, sa levog krila centrirao na drugu stativu, Takuma Asano se bacio u kaljugu i grudima u padu sproveo loptu u mrežu.

Na taj način, tek u 62. minutu gosti su materijalizovali otresitiji ulazak u igru u nastavku, a Milošević dobio jasne signale da u rotaciji ima igrače sposobne da rešavaju prvenstvene utakmice, čak i kad u kombinaciji za meč nije jedan od najboljih igrača lige, Bibars Natho. Baš ta želja za dokazivanjem Ivanovića i Denisa Stojkovića omogućila je viceprvaku da se neokrznut vrati u Beograd i u povoljnijem ambijentu sprema za duel sa Inđijom, dok će domaćin imati za čim za žali, s obzirom da je stavio na ozbiljne muke favorita i hrabrim pristupom još jednom potvrdio da jedan od uočljivijih problema Partizana nije personalni, već sistemski i staj u reč „odbrana“.

Poslednja linija gostiju trpela je ogroman pritisak u početnih 15 minuta, samo u tom delu Radnik je izveo čak pet od sedam kornera, Predrag Đorđević i Viktor Lukić su na razne načine mučili renomiranog rivala, Makarić je potvrdio da je jedan od najsnažniji špiceva u Srbiji, pa je u kombinaciji sa Nikolom Bogdanovskim za tih frtalj sata domaćin stvorio više situacija za poentiranje. Makarić je snalažljivost demonstrirao i kad je ukrao loptu neopreznom Vitasu i verovatno bi doveo Radnik do prednosti da požrtvovani Aleksandar Lutovac nije sprečio loptu da uđe u mrežu.

Kad je Partizan izdržao te nalete rivale uspostavio je terensku inicijativu, ali ništa konkretno s loptom nije uradio. Besciljna dodavanja štoperskog tandema Banjak-Vitas i ne baš pohvalni učinak manevrista dovela su do toga da gost završi prvo poluvreme bez zrele šanse i sa velikim brigama kako će u nastavku, jer se na povredu požalio Sejduba Suma.

Po principu dok jednom ne smrkne drugo ne svane, neplaniran izlazak Gvinejca na najbolji način je iskoristio Đorđe Ivanović, učestovovao u akciji za prvi, a u finišu omogućio Umaru Sadiku da efektno postigne drugi gol i krunuše dominaciju Partizana u drugom poluvremenu, kad se Grobarima u lepom svetlu predstavio i Denis Stojković.