Rutinska pobjeda vaterpolista sa Škvera

0

Treća pobjeda vaterpolista Jadran Mtela na kvalifikacionom turniru za Ligu šampiona znači samo jedno – da je crnogorski vicešampion došao na prag elitne runde.

Nakon Banjaluke (35:3), pa velike pobjede nad Jugom (14:12), Novljani su savladali i Dinamo iz Bukurešta – u dubrovačkom Gružu je bilo 15:8 za tim Vladimira Gojkovića.

Ostao je još korak do plasmana u Ligu šampiona, bitno je samo da se u nedjelju (10.30) savlada Barselona.

Jadran nije bio briljantan protiv predstavnika Rumunije, to se nije ni očekivalo poslije iscrpljujuće utakmice sa Jugom u petak veče, ali trijumf nijednog momenta nije bio doveden u pitanje.

Imao je naš predstavnik vođstvo od četiri gola razlike (7:3) poslije dvije četvrtine, a Dinamo je potom najbliži bio kada je smanjio na 7:5

Uslijedila je serija 5:0 do kraja trećeg perioda, pa je poslije 24 minuta Jadran već riješio pitanje pobjednika – 12:5.

Dmitrij Holod je postigao četiri pogotka i bio je najefikasniji u timu sa Škvera, po dva puta su se upisali Uroš Vučurović, Đorđe Lazić i Matija Sladović, a po jedan Danilo Stupar, Danilo Radović, Damjan Vujičić, Aleksandar Ivović i Vasilije Radović.