Rukometašice Budućnosti primile najviše golova u jednom meču Lige šampiona

0

Očekivan poraz na gostovanju jednom od favorita za osvajanje trofeja EHF Lige šampiona i to izjednačen najlošiji rezultat u klupskoj istoriji – 44:26.

ĆSM Bukurešt je upisao petu pobjedu u elitnom takmičenju, Budućnost Bemax je ostala na tri boda, a naredne nedjelje dočekuje mađarski Debrecin i mora da upiše pobjedu, ukoliko želi da zadrži šanse za plasman u osminu finala.

„Plave“ su posljednji put izjednačile u 5. minutu (3:3), ali je domaćin do odmora riješio pitanje pobjednika, jer je nakon 30 minuta vodio 24:15.

Prednost rumunskog predstavnika je prvi put bila dvocifrena u 37. minutu, kada je Neagu realizovala sedmerac za 27:17.

Budućnost Bemax je danas primila najviše golova u istoriji – dosadašnji rekord bio je 40 protiv Valensije 1998. u polufinalu Lige šampiona.

U Ligi šampiona je debitovala 19-godišnja Nikolina Marković i upisala se u strijelce.

Kalidijatu Nijakate najefikasnija sa šest golova, dok je Tanja Ivanović postigla pet.