Rekov „het-trik“, 11. put na evropskom tronu

0

Pro Reko je potvrdio da je najbolja ekipa u Evropi. U finalu Lige šampiona rutinski su savladali Novi Beograd na bazenu „11 april“ u Beogradu rezultatom 14:11 i treći put zaredom, a 11. put ukupno postali vladari Starog kontinenta.

Italijanski prvak je ponovio podvig zagrebačke Mladosti od prije 32 godine od tri vezane titule evropskog prvaka.

Pro Reko je sjajno otvorio meč. Preko Di Fulvia i Velota je poveo 2:0 i praktično nijednog trenutka nije ispuštao prednost u prvom poluvremenu.

Novi Beograd je smanjio na 2:1, ali su ponovo gosti iz Italije vezali dva gola za 4:1 i sa tim rezultatom se otišli na prvu pauzu.

Uspio je srpski šampion da smanji na 4:2, a kada je Ečenike isključen i Novi Beograd dobio četiri minuta igrača više djelovalo je da mogu stvari da se preokrenu.

Nisu to srpski šampioni iskoristili, čak je Reko postigao dva gola i otišao na 7:3. Smanjili su domaći na 7:5, ali na krilima u tim trenucima sjajnog Ivovića, Italijani ponovo dolaze na 9:5 i sa tim vođstvom odlaze na poluvrijeme. Tada je već bilo jasno da će Pro Reko odbraniti tron.

U drugom poluvremenu prišao je Novi Beograd najviše zahvaljujući petostrukom strijelcu Granadosu na minus dva, ali više od toga nije moglo. Pro Reko sa Zalankijem i Di Fulvijom je rutinski odbio taj napada i 11. put osvojio titulu prvaka Evrope.

Di Fulvio i Đerđo Zalanki su sa po četiri gola predvodili Đenovljane. Kapiten Ivović je dao gol manje.

Pored Granadosa, kod Novog Beograda se istakao Strahinja Rašović sa tri pogotka.

Utješnu bronzu je osvojila Barseloneta, pobjedom nakon peteraca 14:13 nad debitantim Vuljagmenijem.