Regionalna A1 liga: Pobjede kotorskih timova, Budva još čeka prve bodove

0

Vaterpolisti Primorca nastavljaju da melju rivale u Regionalnoj A1 ligi. Kotorani su u drugom kolu drugog turnira u Budvi savladali Medveščak rezultatom 7:21 (7:2, 6:2, 4:1, 2:4).

Pitanje pobjednika nije se postavljalo ni jednog momenta. Izabranici Zorana Maslovara otvorili su utakmicu serijom 4:0, dvocifrenu prednost (15:4) imali su već na startu treće četvrtine. Prednost je rasla do kraja do maksimalnih plus 14.

Iskusni Nikola Marković i Fleming Kastorp su predvodili crnogorskog vicešampiona sa po četiri gola. Tim Perov se tri puta upisao u listu strijelaca. Marko Gopčević, Marko Mršić, Nemanja Vico i Petar Ćetković su se potpisali dva puta. Draško Brguljan i Balša Vučković postigli su po gol.

Kod Medveščaka je Antonio Gavranić postigao tri gola.

I drugi kotorski klub ubilježio je pobjedu.

Kastorp upisao četiri gola – foto; Krsto Vulović

Vaterpolisti Katara savladali su Zadar rezultatom 15:10 (4:4, 4:2, 5:3, 2:1) u drugom kolu drugog turnira Regionalne A1 lige u Budvi.

Kotorani su Dalmatincima dozvolili samo jedno vođstvo, i to četvrtom minutu (2:1), dok su ostatak meča držali pod kontrolom.

Domagoj Butić je finišu prve četvrtine izjednačio na 4:4, nakon čega su Sergej Lobov i Andrija Roganović prvi put donijeli „akademiji” dva gola viška. U nastavku meča je prednost ekipe Ivana Bjelobrkovića varirala od dva do maksimalnih pet golova razlike tako da druga pobjeda u sezoni ni jednog momenta nije dolazila u pitanje.

Marko Milić je predvodio pobjednike sa četiri pogotka. Nebojša Petrović, Dušan Milaš i Lobov su postigli po dva gola. U listu strijelaca su se upisali još Milan Nikaljević i Roganović.

Najefikasniji akter utakmice bio je Butić iz Zadra sa šest golova.

Milić predvodio Kataro

Budva je i dalje bez pobjede. „Delfini” su poveli na startu preko Stefana Kovačevića 1:0 i to je bilo najviše što su uspjeli da naude Splitu u drugom meču drugog turnira Regionalne A1 lige. Na kraju je na bazenu „Dragan Trifunović” bilo 9:14 (2:5, 0:3, 2:3, 5:2).

Nakon pomenutog gola Kovačevića, Dalmatinci su serijom 5:0 nagovijestili u kom pravcu će ići meč. Budvani su se na dva minuta i 27 sekundi do kraja nalazili na minus osam, ali su Matija Franeta, Tadija Matijašević i Luka Dragović uspjeli da ublaže poraz.

Strijelci za Delfine su bili Kovačević i Danilo Radonjić, po dva gola, Jovan Radić, Jakša Kosić, Dragović, Matijašević, Franeta.

Karlo Kreković i Eugen Leopold Tonković sa po tri gola istakli su se u redovima Splita.

Primorac će danas od 19.30 sati igrati sa Zadrom. Takmičarski program trećeg dana će od 16 časova otvoriti Budva i KPK Korčula. Sat i 45 minuta kasnije sastaju se Kataro i Medveščak.

Izvor: lobsport.me/foto: Krsto Vulović