Real 15. put šampion Evrope: Dortmund platio greške Matsena

0

Fudbaleri Reala su 15. put šampioni Evrope. Kraljevski klub je u finalu Lige šampiona na Vembliju sa 2:0 slavio protiv Borusije Dortmund.

Trener Madriđana Karlo Anćeloti je tako stigao do sedmog trofeja u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju. Don Karleto je kao igrač dva puta osvajao Kup šampiona sa Milanom dok je večeras u Londonu doša do petog trofeja LŠ kao trener (dva sa Milanom i tri sa sadašnjim klubom). Toni Kros je na najbolji mogući način završio klupsku karijeru, a nakon Evropskog prvenstva će staviti tačku i na reprezentativnu.

Sa druge strane Marko Rojs nije uspio da u poslednjem meču karijere stigne do velikog trofeja. Legenda Dortmunda ostala je na samo dva kupa Njemačke.

Španci su poveli tek u 74. minutu, nakon poklonjenog kornera od strane mladog fudbalera njemačkog tima, Matsena. Kros je ubacio loptu iz kornera, Danijel Karvahal glavom savladao odličnog Kobela.

U 83. minutu je mladi fudbaler njemačkog tima, Matsen, uradio nešto što je strogo zabranjeno, poslao je poprečni pas na 20-ak metara od svog gola. Loptu je presjekao Belingem, dodao je Vinisijusu, a Brazilac postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Dortmund je u prvom poluvremenu bio bolji rival. Karim Adejemi je izašao u jednom momentu sam pred Tiba Kurtou ali je nakon driblinga otišao suviše ukoso i Karvahal je izblokirao njegov udarac.

Niklas Filkrug je pogodio stativu. Imali su Milioneri još par šansi, morao je Kutroa i u drugom poluvremenu da interveniše nakon udarca glavom Filkruga, ali uzalud je to sve bilo ekipi Edina Terzića. Rezultat se pamti a greške u finalu Lige šampiona su zabranjene. Matsen je večeras napravio dvije i to katastrofalne.

Žuti su u 86. minutu postigli gol, ali je nakon pogotka Filkruga glavom podignuta zastavica za ofsajd.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA