Rašford nezaustavljiv: Junajted ne odustaje u trci za titulom

0

Na krilima dvostrukog strijelca Markusa Rašforda i briljantnih odbrana Davida de Hee u ranoj fazi meča, fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su Lester kod kuće sa 3:0 (1:0) i sada zaostaju pet bodova za vodećim Arsenalom u Premijer ligi, mada Crveni đavoli imaju meč više. Junajted ima i tri boda manje od drugoplasiranog Sitija.

U prvoj polovini prvog poluvremena domaće je spasio golman De Hea. Prvo je u osmom minutu odbranio udarac Barnsa, da bi zatim u 22. minutu još čarobnijom odbranom spriječio Ihenaća da postigne gol.

Bile su Lisice bolje dotad, ali u 25. minutu Junajted stiže do vođstva preko Rašforda. Odlično dodavanje „spoljnom“ Bruna u prostor, mnogo je vremena imao Rašford, te šalje loptu pored Vorda u gol.

Bio je to ukupno 23. gol reprezentativca Engleske ove sezone.

Do poluvremena je Ten Hagov tim mogao i da duplira prednost, ali je Dalot propustio stopostotnu šansu, poslije još jednog briljantnog dodavanja Bruna. Prije poluvremena vidjeli smo i dobar pokušaj Medisona sa dvadeset metara, ali malo pored gola.

Početak drugog poluvremena protekao je u nadmoći Junajteda, a najbliži pogotku bio je Lisandro Martinez, koji je glavom šutirao i pogodio prečku poslije slobodnog udarca Šoa.

Ono što se naslućivalo, dogodilo se u 58. minutu. Prvobitno se činilo da je Rašford u ofsajdu – na snimku se poslije vidjelo da je Vout Faes zaostao – ali on je iskoristio dobro dodavanje Freda u prostor i probacio loptu kroz Vordove noge u gol.

Sve dileme u vezi s pobjednikom riješene su samo tri minuta kasnije, kada je Džejdon Sančo krunisao lepu timsku akciju i postigao gol poslije duplog pasa sa Brunom.

Do kraja su Đavoli rutinski priveli meč kraju za 15. ligašku pobjedu u sezoni.

Junajted u četvrtak u Mančesteru čeka revanš šesnaestine finala Lige Evrope (prvi meč 2:2), a tri dana kasnije i finale Liga kupa s Njukaslom.

Rezultati: Aston Vila – Arsenal 2:4 (2:1) /Votkins 5, Kutinjo 31 – Saka 16, Zinčenko 61, Martines 90+3ag, Martineli 90+8/, Brentford – Kristal Palas 1:1 (0:0) /Janelt 90+6 – Eze 69/, Brajton – Fulam 0:1 (0:0) /Solomon 88/, Čelsi – Sautempton 0:1 (0:1) /Vord–Praus 45+1/, Everton – Lids 1:0 (0:0) /Kolman 64/, Notingem Forest – Mančester siti 1:1 (0:1) /Vud 84 – Silva 41/, Vulverhempton – Bornmut 0:1 (0:0) /Tavernije 49/, 18.30: Njukasl – Liverpul 0:2 (0:2) /Nunjez 10, Gakpo 17/, nedjelja: Mančester Junajted – Lester 3:0 (1:0) /Rašford 25, 58, Sančo 62/, od 17.30: Totenhem – Vest Hem.