Rajković primio četiri gola: Nastasić sa klupe gledao nemoć Majorke protiv Atletik Bilbaoa

0

Fudbaleri Atletik Bilbaoa rutinski su savladali Majorku 4:0 u 23. kolu LaLige i nastavili da „dišu za vratom“ Barseloni i Atletiko Madridu.

Na golu gostiju stajao je Predrag Rajković koji nije mogao previše da učini kod golova domaćih ali je i spriječio ubjedljiviji poraz svog tima.

Srpski reprezentativac je u 32. minutu na sjajan način sprečio Guruzetu da već tada donese Baskijcima vođstvo od 3:0.

Precizno je u toj situaciji Guruzeta gađao glavom u donji ćošak Rajkovićevog gola koji je fenomenalnom paradom spriječio „već viđeni“ gol domaćih.

Rajković je do tog momenta već dva puta vadio loptu iz mreže – oba puta posle pogodaka Berčičea.

U drugom poluvremenu, Bilbao je još dva puta pronalazio cilj.

Ono što je propustio u 32. minutu Guruzeta je nadoknadio pola sata kasnije – tada je uspio da savlada Rajkovića i da donese ubedljivih 3:0 za svoj tim.

Konačno, u smiraj meča, u strijelce se upisao i Muniain, pečatirao je pobjedu i dotukao slabašne ostrvljane u čijim redovima nije bilo Matije Nastasića (klupa) i tek pristiglog Nemanje Radonjića.