Ministar spoljnih poslova Đorđe Radulović saopštio je da je u vremenu pandemije savezništvo u NATO-u dodatno ojačano i da je Alijansa donacijama u jeku krize pokazala solidarnost i jedinstvo.
To je saopštio ministar Đorđe Radulović u okviru video kampanje „Potpisujem“ koju realizuje Vlada povodom stotinu dana rada.
On se zahvalio NATO-u na nesebičnoj pomoći u borbi protiv korona virusa.
-NATO je donirao Crnoj Gori 20 respiratora kao i potrošni materijal za respiratore. U saradnji sa Ministarstvom zdravlja načelno je dogovoreno da će NATO uplatiti 400.000 eura pomoći za nabavku magnetne rezonance i rendgena za Opštu bolnicu u Beranama. Ukupna vrijednost pomoći je oko 700.000 eura- naveo je Radulović.
Zanimljivo da se Radulović nije zahvalio pojedinačno državama (Srbiji, Rusiji i Kini) koje su donirale Crnoj Gori vakcine u borbi protiv pandemije korona virusa. A da je NATO kojim slučajem poklonio Crnoj Gori dvije vakcine, ne sumnjamo da bi se Radulović zahvaljivao do nebesa.
U prethodnih stotinu dana, kako je kazao šef diplomatije, Crna Gora je jasno i nedvosmisleno potvrdila da nastavlja svoj put ka političkom Zapadu.
-Sa ponosom ističemo činjenicu da su prve inostrane posjete učinjene upravo Berlinu i Budimpešti. To je jasna poruka da smo spremni da svoje aktivnosti na spoljnopolitičkom planu intenziviramo i nastavimo ka političkom Zapadu gdje vjerujemo da pripadamo- rekao je Radulović.
