Radović: Tri četvrtine je sve bilo klimavo, ali smo u posljednjoj pokazali karakter

0

Košarkaši Podgorice savladali su sinoć Pelister 90:79 u okviru 2.kola NLB ABA 2 lige. Na taj način Podgorica je nakon dva kola sa učinkom 1-1, baš kao i Pelister, dok uoči međusobnog meča Džoker ima trijumf, a Široki poraz.

Jedna veoma teška utakmica protiv veoma ozbiljnog protivnika, možda po meni i najjačeg u ovoj grupi. Veoma bitna pobjeda za nas, jer smo doživjeli već jedan poraz na svom terenu, tako da bi nas drugi prilično udaljio od našeg cilja, a to je prolazak grupe„, kazao je Boško Radović, trener Podgorice.

Podgorica je do 35. minuta bila u zaostatku, a onda je serijom 21:1 uspjela da preokrene, pa čak i da dođe do ubjedljivog trijumfa.

Što se tiče samog meča nijesmo kontrolisali stvari tri četvrtine, a sve ono što smo dogovorili bilo je klimavo, posebno odbrana. Praktično smo tri četvrtine bili bez odbrane, bez korišćenja faula prije bonusa, bez odgovornosti, ali pokazali smo karakter, energiju i snagu u zadnjoj četvrtini. U posljednjoj dionici odigrali smo sjajnu odbranu, dali neke lake poene i tako utakmicu preokrenuli i u ovom momentu došli do zaista velike pobjede za nas„, dodao je Radović.

Sa druge strane, Aleksandar Petrović, trener Pelistera, bio je iznenađenjen nevjerovatnim preokretom crnogorskog tima.

Čestitam Podgorice na pobjedi. Zaista nevjerovatan preokret u zadnja tri-četiri minuta. Poremetio nas je četvrti faul Edvardsa, morao sam da napravim izmjenu, zatim smo izgubili pet lopti, na kraju smo im bukvalno dali lopte u ruke i onda su imali lagane poene. Nevjerovatan pad u zadnja tri minuta. Rezultat nije realan, jer smo 30 minuta funkcionisali bez greške, ali to je košarka, idemo dalje. Borićemo se do kraja“, istakao je Petrović.