Radnički u pet setova slomili Krajovu

0

Odbojkaši Radničkog ostvarili su pobjedu vrijednu dva boda (3:2) protiv rumunske Krajove, u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV.

Na taj način Kragujevčani su odbranili čast odbojkaške Srbije, kao jedina ekipa iz naše zemlje, koja je u poslednja tri dana upisala trijumf.

Meč protiv osvajača Kupa Rumunije, bio je sve, samo ne lak, za pulene Alekse Brđovića. I potrajao je, punih 134 minuta!

Neizvjesna završnica prvog seta pripala je gostima (23:25), što je i odredilo kompletan tok susreta. Uspjeli su Kragujevčani da izjednače (25:18) i povedu (25:17), ali ne i da završe susret u četvrtom periodu (21:25).

Dramatičan peti set, teško da može da se opiše. Završen je posle 35 minuta, rezultatom 30:28 za domaće!!! Odlučujuće poene iz bloka i napada osvojio je Vuk Milutinović, koji je tako izrastao u junaka meča.

A mogli su i jedni i drugi ranije da dođu do pobjede. Radnički je prethodno propustio sedam meč lopti, a Rumuni jednu više, pa je jasno kakav su susret gledali navijači, njih oko 400 u dvorani „Jezero“.

U pobjedničkom timu, Bugarin Dejvid Krastev je osvojio 24 poena, Filip Stoilović 17, Vuk Ivanković 16, a Nikola Goić 15. Kod gostiju, srpski internacionalac Milan Krstić je upisao 19 poena, Nemac Tim Štor 17, Robert Kalin 16, a Kubanac Havijer Himenes Skul 15.