Radnički posustaje u trci za fajnal-ejtom, prvi bodovi Dinama

0

Vaterpolisti Radničkog polako ali sigurno moraju da se opraštaju od nade da će igrati na fajnal-ejtu Lige šampiona. Kragujevčani su u devetom kolu najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja poraženi od jednog od dva direktna rivala za četvrtom pozicijom u grupi A, splitskog Jadrana 11:13 (1:4, 3:4, 4:2, 3:3). Šumadinci trenutno zaostaju pet bodova za četvrtoplasiranim grčkim Vuljagmenijem, bod za Dalmatincima, uz težak raspored do kraja, gdje između ostalog i gostuju u Atini.

Kragujevčani su jako loše otvorili utakmicu i probudili se tek početkom drugog poluvremena, kada je gost imao prednost od pet golova (9:4). Uzalud je Uroš Stevanović pokušavao promjenama golmana da pokvari solidno šutersko izdanje gostiju, predvođenih Jerkom Marinić-Kragićem i Marinom Tomasovićem, koji su već do poluvremena imali po tri gola na svom kontu.

Potom su postepeno domaći topili zaostatak, u nekoliko navrata dolazili do „minus dva“, ali nisu uspjeli da nadoknade loše izdanje iz prvog dijela. Imali su još nekoliko dobrih prilika da ozbiljnije ugroze vođstvo rivala, ali nisu uspjeli da iskoriste stvorene šanse.

Splićane su do pobjede predvodili Jerko Marinić Kragić i Marin Tomasović sa po četiri gola, koliko su na drugoj strani postigli i Nikola Lukić i Aleksa Ukropina.

RADNIČKI – JADRAN 11:13 (1:4, 3:4, 4:2, 3:3)

Bazen: SPD „Park“. Sudije: Stavridis (Grčka) i Kovač (Mađarska).

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković 2, Ćuk 1, Gavrilović, Ukropina 4, Poznanović, Pljevančić, Antić, Lukić 4, Vrlić, Todorovski.

JADRAN: Marcelić, Burić 1, Marinić Kragić 4, Čagalj 1, Butić 2, Pejković, Bukić, Zović 1, Tomasović 4, Dobud, Šetka, Dužević, Anić.

VASPO HANOVER BEZ GOLA ČITAVO DRUGO POLUVRIJEME

Veliko iznanađenje napravio je naredni rival srpskog predstavnika, Dinamo iz Tbilisija. Gruzini su upisali prve bodove u sezoni, trijumfom u Hanoveru 10:8 (2:2, 4:6, 2:0, 2:0).

Domaći su na minut i 47 do kraja prvog poluvremena vodili 8:4, ali u nastavku meča nisu postigli ni jedan gol!

Crnogorski internacionalac, Aleksandar Radović, jedini je bio raspoložen za igru u Vaspo Hanoveru, sa pet golova. „Policijace“ su do pobjede predvodili Stefan Pješivac i Bešarion Ahvlediani, sa po tri pogotka.

BARSELONETA SAVLADALA PRVAKA EVROPE

U derbiju devete runde, Barseloneta je u gostima savladala Pro Reko 9:8 (4:2, 2:4, 1:0, 2:2).

Katalonci su na startu poveli 4:1, diktirali tempo i na kraju uspjeli da se osvete aktuelnom prvaku Starog kontinenta za ubjedljiv poraz u prvom krugu. Reko je uspijevao da izjednači na 5:5 i 6:6 na kraju treće četvrtine. Đenovljani su pogotkom Franćeska di Fulvija prišli na 8:9 pred poslednja dva minuta i 26 sekundi, ali nisu mogli makar do boda.

U odsustvu golgeterskog učinka Aleksandra Ivovića, kod domaćih se istakao Aron Janger sa het-trikom. Kod pobjednika su dvostruki strijelci bili Martin Famera, Alberto Munariz i Felipe Perone.

Slijedi pauza zbog reprezentativnih obaveza, naredno kolo je na programu 22. marta.

REZULTATI I TRENUTNI PLASMAN

Grupa A: Vuljagmeni – Olimpijakos 6:14 Pro Reko – Barseloneta 8:9 Hanover – Dinamo 8:10, Radnički – Jadran 11:13.

Plasman: Barseloneta 24, Olimpijakos 22, Pro Reko 21, Vuljagmeni 13, Jadran 10, Radnički devet, Hanover i Dinamo po tri boda.

Grupa B: Breša – Špandau 14:10, Novi Beograd – Ferencvaroš 14:13, Marsej – Sabadelj 9:6, Jug – OSC 13:8.

Plasman: Breša 24, Novi Beograd 22, Ferencvaroš 18, Jug 14, Špandau osam, Marsej sedam, OSC šest, Sabadelj četiri boda.