Radnički poklekao: Jadran Split u finalu Regionalne lige

0

Jadran Split je ponovo finalista vaterpolo Regionalne lige. U uzbudljivom susretu, boljim izvođenjem peteraca savladao je Radnički sa 17:15 (3:3, 3:4, 3:3, 3:2- 5:3). Kod izvođenja peteraca u četvrtoj seriji je Anić odbranio udarac Draškovića, Delić je na drugoj strani zaključio nepogrešivu seriju Splićana za konačan trijumf.

Strijelci: Burić pet, Bukić dva, Marinić-Kragić, Tomasović, Butić, Delić, Pejković za Jadran, Drašković tri, Ukropina,Ćuk, Vrlić dva, F.Janković, Stanojević za Radnički. Strijelci iz peteraca: Butić, Bukić, Burić, Tomasović, Delić za Jadran, Ćuk, Ukropina i Janković za Radnički.

Neizvesno je bilo do kraja. Prava ratnička utakmica, sa 29 izbačaja, po dva peterca na obje strane (jedan nije iskoristio Ćuk), sijaset izgubljenih lopti ali i lijepih golova. Radnički je svoju priliku propustio u trećem dijelu. Poslije gola Vrlića za vođstvo 8:6, Čagalj je udarivši Stanojevića zaradio direktan crveni karton. Kragujevčani su dobili peterac i četiri minuta igrača više ali je poslije tih minuta na semaforu je bilo „samo“ 10:8 . Ništa nije iskorišćeno za obezbjeđivanje veće prednosti.

Do tada sigurni Dobožanov je pao poslije dva prelijepa gola Burića. Pred poslednju četvrtinu bilo je 10:9 za Stevanovićev sastav ali je bilo vidljivo da se Jadran dizao. Odmah je izjednačio Delić. Marcelić koji je zamijenio Anića je ulio sigurnost svom timu. Butić je donio prednost Splićanima ali je u narednom napadu izjednačio Ćuk. Dobožanova je zamijenio Todorovski. Raspoloženi Burić je iskoristio igrača više još jednim majstorskim golom za 12:11, 3,39 do kraja.

Nervoza je bila na obje strane, po trojica igrača oba sastava su bila van bazena zbog isključujućih grešaka. Stevanović je 48 sekundi pre kraja tražio tajm-aut, poslije 14 sekundi još jedan kada je njegov tim dobio igrača više. Ukropina je bio precizan, Jadran je imao svojih 25 sekundi. Todorovski je nadmudrio Burića, Jadran je potom na nepravilan način postigao gol, odlučivali su peterci u kojima je Jadran bio spretniji i srećniji.

Propustili smo priliku kada smo imali četiri minuta igrača više. Oni su se podigli, mi se na kraju vratili i peterci su riješili. Oni nisu lutrija, oni se vježbaju. Nismo uspjeli, želim Jadranu sreću“ rekao je Uroš Stevanović, trener Radničkog.

Teško je da se sada analizira. Ponosam sam na ekipu, na koheziju, na vjeru koju su imali sve vrijeme. Ostali smo bez važnog igrača ali ćemo se truditi da odigramo što bolje“ bio je presrećan Jure Marelja učitelj igrača Jadrana.