Već dva dana nam tabloid Vijesti ispira mozak o incidentu u Beogradu, čiji su akteri sin premijera Zdravka Krivokapića i član njegovog obezbjeđenja. U nastavcima se Vijesti svojski trude da opet odigraju za svog partnera Mila Đukanovića da Srbiju, Beograd, Vučića i ko zna koga sve ne optuže za sve i svašta. Naravno, koga briga za zvanične izjave zvaničnih organa Srbije, koji su radili svoj posao, nameće nam se narativ samo Vijesti pišu istinu, svi ostali, ne valjaju ništa, Srbija je zla i okupatorska zemlja.
Bez namjere da ulazimo u sitna crevca vezano za pomenuti incident u Beogradu jer su zvanični organi Srbije više puta objasnili šta se tamo dešavalo, ipak na dva ključna detalja nam Vijesti i oni oko njih nikako ne daju odgovore, odnosno, prećutkuju dvije bitne stvari.
Šta će sin premijera Crne Gore u streljani u Beogradu da vježba pucanje i kako to da “ekskluzivni” snimak legitimisanja dobiju samo Vijesti i niko drugi? Kako to da je u toj “mučnoj” situaciji, kćerka premijera Krivokapića imala spremnu upaljenu kameru na telefonu da sve snimi, a naročito da snimi sopstvenu žalopojku, jer na snimku ne čujemo kako su to i da li su policajci koji su legitmisali njenog brata i obezbjeđenje prekršili proceduru ili zakon.
Priznaćemo, nije baš uobičajeno da sin premijera ide po beogrdskim streljanama da vježba pucanje. Streljana nije ni kafana, a nije bogami ni biblioteka. Svaka akcija ima svoju reakciju, a akcija iz streljane imala je za legitimnu reakciju pretres i legitimisanje.
I dok je vlast na čelu sa premijerom Zdravkom Krivokapićem puštala prošlog vikenda kriminalne bande da se naoružane šetaju ulicama Crne Gore, tačnije Cetinja, da sprovode teror i svojevoljno suspenduju ustavna prava građana, Vlada i MUP Crne Gore prenemažu se sada nad normalnom akcijom policije Srbije legitimisanja i provjere naoružanih, nažalost, pokondirenih glava. Neka nam MUP Crne Gore u Vlada saopšte koliko naoružanih osoba sa Cetinja je uhapšeno i procesuirano.
Naravno, sve u Beogradu, gle čuda, prati unaprijed pripremljena kamera kćerke premijera Zdravka Krivokapića, a prenose Vijesti. I tu se krug zatvara. Pametnome dosta. Kad Vijesti nekoga brane to se ne radi bez neke koristi. A vrijeme pred nama će pokazati da li su Vijesti uspjele u prljavoj kampanji koju već nedelju dana vode.
Nego, ne bi bilo loše da nam Vijesti ekskluzivno otkriju detalje posjete njihovih vlasnika GST-u Milivoju Katniću u Bajramovici. Da čuje javnost o čemu se pričalo i šta su kao uslugu tražili od Katnića.
Ne bi bilo loše i da se premijer Krivokapić malo više zainteresuje za taj susret, zli jezici kažu da u tom susretu, možda, ima elemenata koji mogu biti interesantni i nadležnim organima.
Beograd smo apsolvirali, džaba dodatna spinovanja, dajte informacije o susretu u Bajramovici kod Milivoja Katnića, to javnost sad najviše interesuje.
