Prvijenac Lećea na otvaranju sedmog kola Serije A

0

U prvom meču sedmog kola Serije A fudbaleri Lećea slavili na gostovanju Salernitani  2:1.

Na prvi gol čekalo se do 43. minuta, a Leće do vođstva dolazi pogotkom Asana Kesija. Sjajno je Kesi izveo solo akciju, našao se jedan na jedan sa golmanom i lako tu situaciju riješio u svoju korist.

U 55. minutu Salernitana dolazi do izjednačenja autogolom Đoana Gonzalesa. Pokušao je Gonzales da izbije loptu iz svog peterca, ali taj pokušaj je krenuo po zlu i lopta je ušla u mrežu.

Nenamjernu grešku svog saigrača ispravio je u 83. minutu Gabrijel Strefeza golom za pobjedu gostiju. Brazilac je u igru ušao nepunih pet minuta prije nego što je zatresao mrežu sjajnim udarcem izvan kaznenog prostora.

Ovo je bila prva pobjeda za Leće u sezoni, a Salernitana je doživjela drugi poraz.

Rezultati i satnica: Salernitana – Leće 1:2 (0:1) /Gonzales 55ag – Kesi 43, Strefeca 83/, subota od 15: Bolonja – Empoli, od 18: Specija – Sampdorija, od 20.45: Torino – Sasuolo; nedjelja od 12:30: Udineze – Inter, od 15: Monca – Juventus, od 18: Roma – Atalanta, od 20.45: Milan – Napoli.