Prva pobjeda „plavih“ u Arlingtonu

0

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabilježila je drugu pobjedu u ovogodišnjoj Ligi nacija pošto je u Arlingtonu bila bolja od Kanade 3:1 (25:22, 21:25, 26:24, 25:20).

Posle solidne igre, ali ipak poraza protiv favorita Poljske i Turske, izabranice Đovanija Gvidetija zasijale su punim sjajem i ostvarile pobjedu protv jednog od kandidata za finalni turnir. Srbija je ovom pobjedom uhvatila i sama priključak za plasman na F8 i biće zanimljivo vidjeti kako će se stvari odvijati u poslednjih pet utakmica.

U Arlingtonu svaki set bio je neizvjestan. Prva dva su se odvijala po istom scenariju. Jedan tim rano stekne prednost i sačuva je do kraja seta. U trećem Srbija je igrala odlično, uglavnom imala prednost od četiri, pet poena razlike. Do samog finiša. A onda Kanada uspijeva da izjednači na 22:22.

Igralo se poen za poen i na kraju je set ipak odlučen na razliku. Srpkinje su ga dobile 26:24 za 2:1. Kanađanke nisu smatrale da je meč gotov. Silovito su krenule u četvrtom setu i povele 8:4.

Ipak, Srbija je uzvratila serijom 5-1 i izjednačila na 9:9. Poslednji trzaj Kanađanke su napravile kada su povele 13:11, ali je onda uslijedila nova serija Gvidetijevih izabranica 4-0 za potpuni preokret – 15:13. Od tada Srbija nije ispuštala prednost i na kraju rutinski privela set kraju za drugu pobjedu u Ligi nacija.

U pobjedničkom sastavu Uzelac je zabilježila 19, a Lazović 18 poena. Na drugoj strani najefikasnija je bila Van Rik sa 20, dok se Maljo zaustavila na 18 poena.

Za kraj turnira u Arlingtonu Srbija igra protiv Bugarske u noći subote na nedelju od 2.50 časova.

Plave dame su prije meča sa Kanadom poražene od Turske, rezultatom 3:1, po setovima 25:18, 33:31, 21:25, 25:21. Pulenke Đovanija Gvidetija imaju za čim da žale, pošto su u drugom setu ispustile vođstvo od 19:12.

Srbija je meč počela sa postavom u kojoj su bile Mirković i Bjelica, Lazović i Lozo, Kurtagić i Osmajić, uz libera Silviju Popović. Do sredine prvog seta vodila se izjednačena borba, a onda su Turkinje pojačale servis i serijom od 6:0 stigle do +5 (18:13), a tu prednost su do kraja i uvećale. Blistala je Džebedžiolu sa pet poena, dok su Melisa Vargas i Ebrar Karakurt dodale po četiri.

Drugi set je donio veliku dramu i veliku tugu našim odbojkašicama. Sjajnom igrom Srbija je povela 19:12, sve je išlo kao po loju, a onda je Đovani Gvideti izveo iz igre primački par, do tada fenomenalnu Saru Lozo i pouzdanu Katarinu Lazović, što je uslovilo ogroman pad u igri naše selekcije.

Turkinje su, predvođene nezadrživom Vargas, stigle do izjednačenja već na 21:21, a u narednom poenu i vođstva (22:21), što je najavilo pravi maraton, u kojem su Srpkinje propustile pet set lopti, a rivalke iskoristile četvrtu, za dupliranje vođstva – 33:31 (2:0).

Sjajna je bila reakcija Srbije nakon nesrećno izgubljenog drugog seta. Opet su naše devojke stekle veliku prednost bilo je 17:11, ali i 20:19 koji minut kasnije. Ipak, Kurtagić i Uzelac su donijele dragocjene poene za smanjenje vođstva Turske – 25:21 (2:1).

Da meč ne ode u peti set, potrudila se nezadrživa Melisa Vargas. Upisala je 10 poena i u velikom stilu okončala meč, u kojem je „brojala“ do 31. Uz naturalizovanu Kubanku u taboru zvaničnih šampiona Lige nacija, dvocifrene su bile Ebrar Karakurt sa 13, Eda Erdem sa 11 i Tuba Ivegin sa 10.

Kod reprezentacije Srbije, Ana Bjelica i Sara Lozo upisale su po 16 poena, dok su Katarina Lazović i Hena Kurtagić dodale po 8. Đovani Gvideti je na ovom susretu koristio 13 igračica, a nije ulazila samo Teodora Pušić.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA