Prva pobjeda Bohuma: Ćabi Alonso pokerom debitovao na klupi Leverkuzena

0

Bajer Leverkuzen prekinuo je seriju od četiri utakmice bez pobjede u Bundesligi, pošto je u devetom kolu savladao Šalke sa 4:0. Prvu pobedu u sezoni ostvario je Bohum protiv Ajntrahta (3:0), dok su mečevi Augsburg – Volfsburg i Majnc – RB Lajpcig završeni bez pobjednika, identičnim rezultatom 1:1.

Ćabi Alonso je pobjedom debitovao na klupi Leverkuzena. Briljirali su na prvom meču novog trenra Dijabi i Frimpong. Prvi je postigao vodeći gol u 38. minutu i podijelio dvije asistencije. Obje upravo Frimpongu, u 41. i 53. minutu. Konačan rezultat 4:0 postavio je Paulinjo.

Bohum je i bez povrijeđenog Asana upisao prvu „tricu” u sezoni, žrtva je bio Ajntraht 3:0. Sva tri gola postignuta su u poslednjih 20 minuta. Hofman je doveo domaćina u vođstvo u 71. minutu. Na 2:0 povisio je autogolom Endika u 88. a Forster u prvom minutu nadoknade postavio konačan rezultat. Svih 90 minuta za Bohum odigrao je reprezentativac Srbije Erhan Mašović.

Lajpcig je nastavio sa promjenjivim partijama i na gostovanju Majncu jedva došao do boda (1:1). Domaći su poveli u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Markusa Ingvartsena. Remi je potpisao Kristofer Enkunku u 80. minutu.

U duelu Augzburga i Volfzburga prvi su krv pustili gosti, kada je u 27. minutu pogodio Janik Gerhart. Konačnih 1:1 postavio je Robert Đumni u 55. minutu.