Primorac slavio, Budva i Kataro poraženi

0

Vaterpolisti Primorca ubiježili su pobjedu, dok su Budva i Kataro poraženi tokom trećeg dana drugog turnira Regionalne A1 lige.

Primorac je savladao ekipu Zadra, 18:4 (4:0, 5:1, 3:1, 6:2).

Od prvog minuta pitanje pobjednika nije dolazilo u pitanje. Hrvati su prvi gol postigli u 9. minutu, kada je na semaforu pisalo 5:1. Na poluvremenu je bilo velikih 9:1 za Kotorane.

Nije Primorac spustio tempo ni u drugom dijelu igre za konačnih 18:4.

Najefikasniji u timu Primorca bio Tim Perov sa pet pogodaka. Tri je dodao Nikola Marković, dok su se u listu strijelaca po dva puta upisali Angus Lambi, Fleming Kastrop, Nemanja Vico i Balša Vučković. Po gol su dali Marko Gopčević i Relja Vukanić.

Kod Zadra u strijelce su se upisali Ćalic, Marin Jovančević, Domagoj Butić i Mate Čačić.

Vaterpolisti Budve pružili su častan otpor KPK Korčuli – 5:8 (2:2, 1:4, 1:1, 1:1). Delfini su bili ravnopravan rival u tri četvrtine, dok je pobjednika presudio drugi period.

Ekipa Nikole Popovića je golovima Tadije Matijaševića povela 2:1 u trećem minutu. Vodili su domaći i kada je pogodio Luka Savić na startu druge četvrtine. Uslijedilo je nakon toga 13 “sušnih” minuta, što je KPK iskorstio da sa pet vezanih pogodaka trasira put ka pobjedi (7:3).

Matijašević je ostao na dva gola sa starta utakmice, dok su po jednom mrežu hrvatskog predstavnika zatresli Savić, Jakša Kosić i Matija Franeta.

Ante Jerković, Tin Fabris i Tomislav Denoble postigli su po dva gola za KPK. U strijelce su se upisali još Marin Borovčić Kurir i Petar Tedeski.

Vaterpolisti Katara tijesno su poraženi od Medeščaka 9:10 (2:3, 3:3, 2:3, 2:1).

Zagrepčani su na startu poveli 2:0, ali su im Kotorani cijelim tokom meča disali za vratom i uspjeli da izjednače preko Marka Milića na 9:9 u četvrtom minutu poslednje četvrtine. Ipak, Josip Tolja je pogodio već u sledećem napadu i ispostaviće se, donio pobjedu Medvjedima, pošto u se u poslednja tri minuta mreže nisu tresle.

Dušan Milaš i Nikola Radonjić su bili dvostruki strijelci u ekipi vaterpolo akademije Kataro, dok su po jedan gol postigli Ljubomir Kovačić, Dragan Marković, Pavo Vičević i Nebojša Petrović.

Najefikasniji akter meča bio je Antonio Gavranić iz Medeščaka sa tri gola.

Budvani u poslednjem kolu drugog turnira, sjutra od 10 časova igraju sa Medveščakom.Primorac će od 11.45 časova igrati protiv KPK Korčule. Kataro će od 13.30 časova igrati protiv Splita.