Primorac poslije peteraca savladao Jug

0

Prekinuli su vaterpolisti Primorca seriju poraza u svim takmičenjima i to protiv kakvog rivala, osvajača Evro kupa, Juga. Kotorani su slavili nakon peteraca rezultatom 16:15 – 12:12 (2:3, 3:3, 2:2, 5:4 – 4:3).

Nisu izabranici Vjekoslava Paskovića ni jednom vodili u regularnom toku meča Budvi!

Držali su egal do poslednjeg minuta druge četvrtine, kada su Serđi Kabanjas i Toni Mozara prvi put odveli Dubrovčane na plus dva (6:4).

Iskoristili su Gospari prazan hod Draška Brguljana i drugova u prvoj polovini trećeg kvartala da prvi put steknu maksimalnih tri gola viška (8:5).

Tada su se probudili Draško Brguljan i Marko Mršić i vratili neizvjesnost pred odlučujučih osam minuta igre (7:8).

Međutim, Primorac je u poslednju četvrtinu ušao kao u prethodnu i dozvolio rivalu da ponovo odmakne na tri gola.

Italijanski golman Franćesko Masaro je držao nominalne domaćine u igri, odbranio dva peterca, poslednji pri rezultatu 8:10 i tako omogućio Dušanu Matkoviću da fantastičnim golom iz okreta dovede svoj tim na samo minus jedan (9:10), dva minuta i 50 sekundi prije kraja.

Držali su priključak vaterpolisti Primorca i pogotkom Nike Sušijašvilija, 26 sekundi prije poslednjeg zvuka sirene stigli do boda i peteraca (12:12).

Vaterpolisti Juga su u regularnom dijelu meča šutnuli čak šest peteraca.

U seriji peteraca je golman Juga Toni Popadić odmah odbranio šut Marka Mršića, ali se na drugoj srtani Masaro revanširao u tećoj seriji zaustavivši udarac Tonija Mozare. U petoj seriji Filip Kržić je pogodio prečku za slavlje na bazenu “Dragan Trifunović” i prekid serije od četiri poraza ekipe iz drevnog grada.

Matković je sa tri gola bio najefikasniji u ekipi Primorca u regularnom toku meča. Na drugoj strani gol više upisao je Marko Žuvela.

Strijelci su seriji peteraca su bili Šušijašvili, Milan NikaljevićBalša Vučković i Savo Ćetković za Primorac, odnosno Žuvela, Maro Joković i Ante Jerković za goste.

PRIMORAC – JUG 16:15 – 12:12 (2:3, 3:3, 2:2, 5:4 – 4:3)

Bazen: “Dragan Trifunović” u Budvi. Sudija: Vojin Putniković Andrej Stanojević (Srbija). Igrač više: Primorac 16 (6), Jug 18 (5). Peterci: Primorac /, Jug 6 (4).

PRIMORAC: Masaro, Brguljan 2, S. Ćetković 2, Šušijašvili 2, Mršić 1, Murišić, Matković 3, Vučković 1, Vico, Brkić 1, P. Ćetković, Stanojević, D. Ćetković.

JUG: Popadić, Burđelez, Đerković, Zvono, Joković 1, Šušić, Mozara 3, Kabanjas 1, Kržić, Burić 1, Herceg 1, Žuvela 4 (3), Jurišić, Jerković 1.

SERIJA PETERACA: 1. Matkoviću brani Popadić, Žuvela gol; 2. Šušijašvili gol, Joković gol; 3. Nikaljević gol, Masaro brani Mozari; 4. Vučković gol, Jerković gol; 5. Ćetković gol, Kržić prečka.