Primorac i Jadran porazima otvorili kvalifikacije za Evro kup

0

Vaterpolisti Primorca izgubili su od Honveda 6:7 u prvom kolu drugog kvalifikacionog turnira za Evro kup.

Strijelci za Kotorane bili su Bojan Paunović sa dva gola, a po jedan su postigli Vuk Drašković, Marko Gopčević, Marko Milić i Đorđije Stanojević.

Prethodno su domaćin turnira Mladost i Mediterani remizirali 10:10, dok je u prvom kolu slobodan bio PAOK.

Primorac je u petak slobodan, a u subotu igra dva meča, protiv Mediteranija u 10 sati i od 19 časova sa ekipom Mladosti.

Porazom su turnir u Šapcu otvorili i vaterpolisti Jadrana. Novljani su poraženi od Trsta sa 9:11 (4:1, 2:3, 0:4, 3:3).

Izabranici Petra Radanovića su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 4:1. U drugom periodu solidna igra, ali su Italijani uspjeli da organizuju napad koji je kulmiriao u trećem periodu.

U trećoj četvrtini veliki pad u igri Jadanaša sa četiri primljena gola i bez postignutog gola. U posljednjem periodu, iskusnija ekipa Trsta, nije dozvolila preokret i na kraju slavila.

Najefikasniji u Jadranu je bio Danilo Radović sa 3 postignutog gola.