Preokret Junajteda, remiji u Londonu, Totenhem slavio na Vitalitiju

0

Na današnjem programu Premijer lige odigrano je pet utakmica, a nakon pobjede Totenhema na “Vitaliti” stadionu, od 16 časova vidjeli smo remi u londonskom “derbiju” između Arsenala i Fulama, kao i drugu pobjedu Mančester junjateda koja došla nakon velikog preokreta protiv Notingem Foresta na “Old Trafordu”.

Gosti su već nakon četiri minuta imali veliku prednost kada su golovima Avonija i Bolija stigli do rezultata 2:0.

Junajted je uspio da se vrati u meč u 17. minutu, kada je asistenciju Rašforda iskoristio Eriksen i sa peterca pogodio za 1:2, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Junajted u 52. minutu preko Kazemira stiže do izjednačenja 2:2, da bi put do pobjede trasirao i crveni karton Vorala u 67. minutu.

Brojačnu prednost Junajted je iskoristio u 76. minutu, Rašford je pao posle blagog kontakta, a sudija je pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Bruno i pogodio za konačnih 3:2.

Arsenal je odigrao samo 2:2 protiv Fulama.

Ekipa Marka Silve povela je u prvom minutu preko Pereire, a na poravnanje se čekalo sve do 67. minuta kada je Saka bio siguran realizator jedanaesterca koji je iznudio Vijera.

On je izrastao u igrača utakmice, nakon što je iznudio penal, u 73. minutu kada je odličnom asistencijom pronašao Nketiju za 2:1.

Deset minuta nakon toga Basi je zaradio isključenje, a kada se činilo da će Arsenal stići do pobjede desio se šok za ekipu Mikela Artete.

Tri minuta kasnije Palinja nakon kornera savladao Ramsdejla za konačnih 2:2.

U preostala dva susreta, Vulverhemtpon je kao gost pobijedio Everton rezultatom 1:0, golom Saše Kalajdžića, dok su Brentford i Kristal Palas remizirali – 1:1.

Posljednji meč današnjeg progrma igra se od 18 sati i 30 minuta kada će Brajton ugostiti Vest Hem.